Обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» готується до Дня відкритих дверей і початку нового навчального року

Напередодні цієї події комунальний заклад відвідала перший заступник голови облради Людмила Любім.

Разом з Сергієм Богдановим, директором центру та педагогами вони обговорили шляхи розвитку позашкільної освіти й центру зокрема.

Сьогодні у 52 гуртах науково-технічного напрямку навчаються понад 3600 учнів, з них 1200 отримують знання у творчих та технічних лабораторіях у будівлі Центру, низка філій сформовані в інтернатних закладах та школах області. Освітній процес у закладі впроваджують за такими напрямками як авто-, авіа-, ракето-, судномоделювання, конструювання, аквабіотехніка, робототехніка та комп’ютерне моделювання, інформатика, електронне моделювання і конструювання, а також журналістика, декоративно-прикладна творчість, гуртки Малої Академії наук та багато ін. Учні «Граней» - традиційні переможці престижних конкурсів та олімпіад, вихованці легко опановують точні науки та ази професій майбутнього, які будуть важливі у сучасному цифровому світі.

Наприкінці наступного тижня в Центрі готуються зустрічати своїх вихованців та нових учнів. За літній період проводились ремонтні роботи, закупалися матеріали, обладнання та інструменти для роботи гуртків. Тож юних техніків чекають з сюрпризами та новинками. Втім надалі Центр потребує суттєвої підтримки для покращення матеріально-технічної бази й оновлення обладнання, проведення капітальних ремонтів. Приміром найближчим часом «Грані» планують капітальний ремонт басейну для судномоделей та кордодрому, - як поділився завідувач спортивно-технічного відділу Ігор Люльченко, таких площадок для проведення змагань з авіа- та автомоделювання в Україні збереглися лише три. Є необхідність замінити вікна й двері, повністю оновити навчальні приміщення.

В освітньому напрямку в «Гранях» планують посилити увагу на STEM-освіті в науково-технічній творчості молоді та інноваційних технологіях. Обговоривши напрямки розвитку із директором закладу Сергієм Богдановим, Людмила Любім підкреслила, що для обласного депутатського корпусу важливо підтримувати позашкілля, адже це можливість для дітей розвивати таланти, отримувати необхідні для розвитку особистості знання й навички, обирати сучасну професію.

- Кількість дітей, які приходять в  центр «Грані», кількість гуртків – говорить сама за себе. Дітям тут подобається, що дуже важливо. Наш комунальний заклад має давню й цікаву історію, свої традиції, які безумовно слід підтримувати. Та депутатський корпус зацікавлений у розвитку всієї системи позашкільної освіти в області, центру науково-технічної творчості зокрема, - наголосила Людмила Любім і побажала вихованцям «Граней» наукових досягнень та відкриттів.

Додатково: Центр «Грані» працює з 1946 року та є одним з найбільших закладів позашкільної освіти України.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
10.09.2021