Обласні медичні заклади та установи відзвітували про особливості роботи системи охорони здоров’я в умовах воєнного стану

Під керівництвом голови обласної ради Олени Жук та за участі заступника голови ради Владислава Куценка відбулася нарада щодо організації роботи медичної галузі у прифронтовому місті.

Перш за все Олена Жук подякувала всім лікарям за відданість справі й допомогу, яку вони надають містянам та тимчасово переміщеним особам.

- Система охорони здоров'я – одна з найважливіших галузей для забезпечення стабільності в регіоні. У вас свій фронт, ви першими стикаєтеся із викликами часу, пов'язаними з воєнним станом. А тому ваші проблеми й організація вашої безперебійної роботи – пріоритет для обласної влади, - підкреслила голова обласної ради.

Керівники медичних закладів та установ коротко відзвітували про фінансовий стан комунальних некомерційних підприємств, озвучили проблемні питання. Зокрема, мова йшла про контрактування комунальних лікарень з Національною службою здоров'я України. Так, майже всі обласні заклади охорони здоров'я підписали необхідні контракти для надання медичних послуг на поточний рік, втім деякі підприємства висловили занепокоєння щодо запланованих обсягів фінансування від НСЗУ – вони не покривають потреб медичних установ. Так, КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» та КНП «Обласний перинатальний центр» звернули увагу на скорочення державного фінансування. КНП «Санаторій медичної реабілітації «Глорія» не підписав жодного контракту з НСЗУ. Це питання потребує додаткового обговорення з Департаментом охорони здоров'я,- зауважили в керівництві санаторію.

Особливу увагу учасники засідання приділили питанням проведення тендерних закупок під час війни.

-Вважаю ганебними випадки, коли керівники окремих медичних закладів під час війни дозволяють собі розтрати мільйонів гривень на закупівлю обладнання за завищеними цінами. Наслідком цього є обшуки, слідчі дії та ганьба на всю область. Тож, ще раз закликаю керівників обласних комунальних медичних закладів та установ максимально виважено ставитись до витрачання кожної бюджетної копійки, - зазначив Владислав Куценко.

Крім того, лікарі торкнулися питання співпраці та взаємодії між обласними закладами, зокрема з КНП «Територіальне медичне об'єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

-Коли йдеться про життя та здоров'я людини не може бути й мови про якісь усні приватні домовленості між керівниками медзакладів. Лише чіткі дії за протоколом, - наголосив Владислав Куценко.

Посадовець висловив переконання, що максимальна прозорість та виваженість у використанні  бюджетних коштів, а також пошук можливостей, а не причин – це те, чим має керуватись кожен керівник обласного комунального медичного закладу або установи.
У підсумку, усі озвучені проблемні питання будуть акумульовані та направлені для розв'язання спільно з усіма гілками влади.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
16.03.2023