Обласна влада Запорізької області виступає за справедливий розподіл відсотків екологічного податку

Сьогодні в Бердянську відбулось виїзне засідання колегії Запорізької облдержадміністрації, в роботі якого взяли участь керівники і депутати Запорізької обласної ради.

Голова Запорізької облради долучилась до обговорення нагальних питань в режимі онлайн, перший заступник голови облради Людмила Любім, депутати облради Аскад Ашурбеков, Ірина Руденко та Ігор Чумаченко працювали в залі Бердянського державного педагогічного університету.

На порядку денному – питання про екологічну ситуацію в Запорізькій області та завдання з реалізації Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища на період до 2025 року, про безпечне проведення курортно-туристичного сезону та оздоровчої кампанії влітку 2021 року в Запорізькій області та про підготовку об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 року.

За інформацією від територій області та профільних департаментів ОДА, станом на 25 червня, до зими готові 39,1% об’єктів житлового господарства, 20,5% закладів освіти, 21,7% дошкільних навчальних закладів, 44,3% закладів охорони здоров’я. Стан готовності котелень – 37,7%. В рамках підготовки до роботи в осінньо-зимовий період підготовлено 220,7 з 1030 км (21,4) теплових мереж.

На колегії відзначалась проблема із заборгованістю теплопостачальних підприємств. На сьогодні вона складає 1,7 млрд грн. При цьому 97% від загальної заборгованості мають 4 теплопостачальні підприємства: Концерн «Міські теплові мережі» (1,35 млрд грн), ТОВ «Тепло-Мелітополь» (190 млн грн), ПАТ «Бердянське підприємство теплових мереж» (114 млн грн) та КП «Токмак біоенергія» (35 млн грн).

На переконання голови Запорізької обласної ради Олени Жук, сьогодні вкрай необхідно зосередити увагу на енергозберігаючих технологіях:

-Вартість ресурсів і, відповідно, послуг на опалення, енергетику, постачання газу зростатиме, незалежно від нас. Тому наше завдання – мінімізувати втрати, організувати розумне споживання і гарантувати відповідальний підхід до витрат бюджетних коштів на комунальні послуги. Сьогодні – саме час подбати про те, як території підготують мережі, а медичні заклади, школи і дитячі садочки, житловий фонд переживуть опалювальний сезон 2021 – 2022.

Обговорювалась під час колегії і тенденція до щорічного зменшення надходжень екологічного податку до місцевих бюджетів. Тож, обласна влада Запорізької області виступає за справедливий розподіл відсотків екологічного податку, наполягаючи, що до бюджетів місцевого самоврядування повинно надходити 25%, до обласних бюджетів – 55%.  

Депутат обласної ради, голова комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування Ігор Чумаченко у своїй доповіді на колегії зазначив, що громади мають бути спроможними з місцевих бюджетів реалізовувати нагальні природоохоронні заходи. Глобальні ж проєкти  вирішувати коштом екологічного фонду або в рамках ДФРР. Він також нагадав, що депутати обласної ради зверталися до центральних органів влади з вимогою внести зміни до Бюджетного кодексу в частині змін до розподілу податку на доходи фізичних осіб та надходжень від екологічного податку. Підсумовуючи результати роботи колегії, перший заступник голови облради Людмила Любім акцентувала увагу на необхідності консолідувати зусилля у розв’язанні проблем, озвучених під час наради:

- Якщо ми хочемо бачити область успішною, - чи в галузі охорони навколишнього середовища, чи в частині охорони довкілля, маємо  шукати  ефективні механізми взаємодії. Якщо не будемо консолідуватися, залишимо громади наодинці зі своїми проблемами – результату не буде. Обласна рада готова бути партнером для всіх територій, виступати об’єднуючим фактором.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
09.07.2021