Обласна рада підготує звернення до центральних органів влади щодо проблемних питань розвитку ОТГ та районних рад (ВІДЕО)

Свої наміри представники депутатського корпусу озвучили під час чергового обговорення проблем, пов’язаних з процесом реформування. Цього разу зустріч відбулася з головами громад Мелітопольського району.

Нагадаємо, що відповідно до постанови ВРУ «Про утворення та ліквідацію районів», в Запорізькій області сформовано п’ять укрупнених районів, наразі триває процес реорганізації. До новоутвореного Мелітопольського району увійшли території Веселівського, Мелітопольського, частково Михайлівського та Якимівського районів. До складу району увійшли 16 об’єднаних територіальних громад. Досвідом та проблемами в процесі реформування їх представники поділилися з керівництвом та депутатами обласної ради. Зокрема, активну участь в обговоренні взяли голови Олександрівської, Новоуспенівської, Кирилівської, Семенівської, Нововасилівської та Чкаловської громад.

З боку обласної ради свою позицію щодо реформування висловили перший заступник голови обласної ради Людмила Любім, заступник голови облради Владислав Куценко, депутати Маргарита Трипольська, Вячеслав Колесников, Геннадій Шевченко, Людмила Желєва, Володимир Кюрчев та інші. Зокрема, Маргарита Трипольська нагадала про підтримку від Асоціацій органів місцевого самоврядування, міст України та об’єднаних територіальних громад.

Спільним не тільки для усіх ОТГ, а й для деяких районів, виявилось питання передачі Держгеокадастром земельних ділянок за межами населених пунктів. Часто-густо вони надаються в оренду на великі строки і без участі самих громад. Не витримується й цільове призначення такої оренди: за документами, ділянки виділені під городництво, перевищують дозволені норми. Тобто громади не можуть розпоряджатися землею, яка їм належить. Крім цього, лунали питання щодо поділу спільного майна, його передачі  до  комунальної власності, проблем соціально-побутового характеру, транспорту і т.д.

- Озвучені проблеми Мелітопольського району є типовими майже для усіх районів області. За результатами виїзних засідань до усіх п’яти районів, будуть сформовані звернення до Верховної Ради України щодо збільшення наповнення бюджетів та розв’язання питання з землею, звернення до ЗОДА щодо організації транспортного сполучення, і звичайно – на контролі наші комунальні заклади й установи, - підбила підсумки перший заступник голови обласної ради Людмила Любім.

Користуючись нагодою, Людмила Любім та Владислав Куценко вручили заслужені нагороди представникам місцевого самоврядування Мелітопольського району.

Наступного тижня представники депутатського корпусу відвідають Бердянський  район.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
19.02.2021