Навчальний рік у школах розпочнеться 1 вересня

Форма організації освітнього процесу буде залежати від безпекової ситуації в кожному населеному пункті і визначатиметься рішенням військово-цивільних адміністрацій. У Запорізькій області заклади освіти працюватимуть онлайн у дистанційному форматі.

Про структуру освітнього процесу у школах в умовах воєнного стану під час селекторної наради розповів міністр освіти Сергій Шкарлет.

За його словами, відповідно до постанови КМУ «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», освітній процес у 2022/2023 навчальному році розпочнеться 1 вересня, у День знань, і триватиме до 30 червня 2023 року.

Як зазначив Сергій Шкарлет, навчальний рік може тривати більше або менше 175 днів. Відповідні зміни внесено до законодавства.

Також заклад освіти визначатиме тривалість та структуру навчального року. Тривалість навчального тижня (п’ять чи шість днів), дня, занять і відпочинку визначатиме педагогічна рада кожного закладу освіти.

За словами міністра, навчальний процес у закладах освіти в 2022/2023 н. р. буде організовано за очною (офлайн-навчання), дистанційною та змішаними формами залежно від безпекової ситуації та можливостей фонду захисних споруд у закладах. Форма організації освітнього процесу може змінюватися впродовж навчального року залежно від безпекової ситуації у населеному пункті.

Наразі за даними міністерства освіти України станом на 11.08.2022 із 12,8 тис. шкіл за очною формою планують розпочати навчання 3 тис. шкіл, за дистанційною – майже 5,7 тис., за змішаною – 4 тис. Усі заклади загальної середньої освіти Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей працюватимуть за дистанційною формою. Не працюватимуть за очною формою заклади в Запорізькій та Одеській областях.

Джерело: прес-служба Міністерства освіти України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

Дата публікації: 
17.08.2022