Наукові розробки та практичні поради допомагають у формуванні дієвих заходів збереження довкілля
Відбулося засідання Відкритої платформи «Екокрай» при постійній комісії обласної ради з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування.
Громадські активісти, депутати обласної ради та науковці говорили про розвиток природно-заповідного фонду Запорізької області, туристичні «магніти» Хортиці, проблеми літнього сезону – карантинні рослини та пожежі – і навіть ознайомилися із науковими розробками щодо технологій стічної і природної води. З тематичною доповіддю на цю тему виступив доктор біологічних наук, завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології ЗНУ Олександр Рильський.
Про заходи зі збереження природоохоронних територій Запорізької області доповів начальник відділу Департаменту захисту довкілля ОДА Андрій Компанієць. За його словами, сьогодні є проблема зі створенням природно-заповідного фонду. На цей рік передбачено 1,3 млн грн на встановлення 13 територій природно-заповідного фонду, загальною площею 700 Га. Це дасть можливість зберегти заповідні куточки нашого краю, в тому числі від порушень законодавства.
Генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко поділився з учасниками «Екокраю» напрацюваннями щодо запобігання пожежам на території острова. Локалізувати місця займання й запобігти суттєвим втратам вдається завдяки злагодженій роботі з обласним управлінням ДСНС, громадськими активістами та з допомогою сучасних технологій. Максим Остапенко навів цифри, які свідчать про ефективність такої взаємодії: найбільша кількість пожеж на острові сталася у 2017 році – 80, відтоді їх кількість вдалося зменшити, адже за минулий рік сталося лише 6 загорянь. Суттєво покращити матеріально-технічну базу, закупити необхідне обладнання вдалося коштом обласного екофонду.
Значну роль у збереженні екології заповідника відіграють і самі відвідувачі Хортиці. Їх дбайливе ставлення до природного фонду, раціональне поводження зі сміттям, повага до історичних пам’яток мають велике значення, адже щороку острів відвідують тисячі людей. Підвищення громадської екосвідомості викликало найбільш жваве обговорення серед учасників засідання. В залі пролунала спільна думка про необхідність системного підходу до пропагування й популяризації дбайливого ставлення до природи й залучення до цієї роботи лідерів громадської думки, освітян та представників влади.
- Сьогоднішнє засідання "Екокраю", рівень піднятих проблем та пропозиції щодо їх вирішення, черговий раз підтвердили: ми - на вірному шляху. Адже поєднання наукової думки, ініціативи громадськості та комплексного бачення шляхів вирішення питань - запорука успіху… З кожної проблеми, яку розглянули, розробимо комплекс заходів, там, де це потрібно - профільну обласну програму, - прокоментував результати роботи голова постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування Ігор Чумаченко.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради