Нарахування та стягнення штрафів/пені за несвоєчасну або неповну оплату послуг ЖКГ населення заборонено

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України нарахування та стягнення штрафів або пені, інфляційних нарахувань, відсотків річних у разі несвоєчасної або неповної оплати за житлово-комунальні послуги населенням відтепер заборонено.

Водночас надання комунальних послуг у разі несплати або оплати не в повному обсязі припинено не буде. Відповідне рішення прийнято на засіданні Уряду.

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час брифінгу 6 березня повідомив, що Уряд прийняв постанову, яка забороняє нарахування та стягнення штрафів/пені за несвоєчасну або неповну оплату послуг ЖКГ населенням.

«Люди не повинні нести додатковий фінансовий тягар. Відтак Уряд прийняв відповідне рішення. Постанова прийнята, щоб захистити інтереси людей в період воєнного стану і стосується усіх комунальних послуг без винятку», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

Водночас очільник Міністерства розвитку громад та територій зазначив, що сплата за комунальні послуги є в сьогоднішніх умовах великою допомогою та підтримкою комунальних служб, які працюють зараз у надскладних обставинах і потребують ресурсів, таму закликав населення за можливості все ж сплачувати рахунки.

За даними офіційного сайту Кабінету Міністрів України

Відділ комунікацій Запорізькоїо обласної ради

 

Дата публікації: 
08.03.2022