Напередодні свята захисники Запорізької області отримують фінансову допомогу

В області діє Цільова програма соціальної підтримки населення «Назустріч людям» на 2020-2024 роки, затверджена рішенням обласної ради в 2019 році. Вона передбачає надання грошової підтримки героям-захисникам Запорізького краю.

Під час позачергової п'ятої сесії облради, яка відбулася минулого тижня, депутати підтримали рішення про збільшення обсягу фінансування програмних заходів.

Так, щорічну адресну грошову допомогу в розмірі 500 грн до Дня захисників і захисниць України (14 жовтня) отримають постраждалі учасники Революції Гідності, особи з інвалідністю та учасники бойових дій на територіях проведення АТО/ООС. Загальна сума - 401 тис грн.

Одноразову допомогу на компенсацію витрат, пов’язаних з розробленням документації із землеустрою для відведення земельної ділянки, отримають постраждалі учасники Революції Гідності, учасники АТО/ООС та сім’ї загиблих військовослужбовців у цій операції (на суму 2 млн грн).

Також фінансування програми «Назустріч людям» було збільшено, аби надати членам сімей загиблих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на території інших держав та територіях проведення АТО/ООС,  компенсації вартості житлово-комунальних послуг та твердого палива і скрапленого газу у розмірі додаткової 50-відсоткової знижки в межах норм, передбачених чинним законодавством (на загальну суму 260 тис грн).

У цьому році програмою передбачено і нові заходи:

- надання адресної грошової допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни, статус яким встановлено за безпосередню участь у зоні проведення АТО/ООС у розмірі 30 тис грн кожному на проходження реабілітації в санаторіях України. Таку допомогу отримають 4 військовослужбовця.

- надання щорічної адресної грошової допомоги членам сімей загиблих учасників АТО/ООС у розмірі 5 тис грн кожному до Дня захисників і захисниць України  (14 жовтня) (обсягом фінансування 6,6 млн гривень).

Крім цього, 40 тис грн отримає ГО «Волонтерський центр «Солдатський привал». Організація займається наданням спальних місць і приміщень з душем учасникам АТО/ООС, які транзитом проїжджають через м. Запоріжжя, в т.ч. і харчування, прання та прасування одягу.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
12.10.2021