На забезпечення компенсацій за прихисток ВПО Уряд затвердив виділення понад 114 млн грн

Питання про фінансове забезпечення державної програми «Прихисток» ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів України.

У межах програми “Прихисток” більш як 32,7 млн грн виділено з резервного фонду державного бюджету на компенсацію витрат за липень власникам житла, які прихистили внутрішньо переміщених осіб.

Також часткову компенсацію витрат на загальну суму понад 81,5 млн грн буде проведено коштом міжнародних, благодійних організацій та громадських об’єднань. Відповідне розпорядження прийняв Кабінет Міністрів України під час засідання, повідомляють в Міністерстві розвитку громад та територій України.

За інформацією, що надійшла від обласних та Київської міської військових адміністрацій, загальна кількість внутрішньо переміщених осіб за липень по Україні становила 262 606 осіб.

Наразі, відповідно до Постанови Кабміну від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану», сума компенсації на витрати за одну особу становить близько 450 грн на місяць.

Компенсацію отримуватиме власник жилого приміщення виключно у безготівковій формі.

Передбачається, що з 1 жовтня власники житла, які розмістили у себе ВПО, отримуватимуть 900 гривень замість 450 гривень за кожну таку особу на місяць.

Джерело: прес-служба Міністерства розвитку громад та територій України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
13.09.2022