На Великому Лузі пропонують створити комплексний реабілітаційний центр

Депутатський корпус наполягає на збережені цілісного майнового комплексу в інтересах громади області.

Перспективи подальшого розвитку території колишнього санаторію «Великий Луг» обговорили під час виїзної наради, яка відбулась за ініціативи обласної ради. Перший заступник голови обласної ради Людмила Любім, депутати Микола Фролов та Елліна Позднякова-Кірбят’єва разом з представниками обласної державної адміністрації оглянули наявні приміщення колишнього санаторію та обласного госпіталю для ветеранів війни – його будівля, як і решта будівель колишнього санаторію, належать державі — право власності Фонд державного майна України нещодавно передав до Запорізької обласної державної адміністрації.

Приміщення колишнього санаторію, в яких розташовувалися спальні корпуси, відділення для лікування, реабілітації та відпочинку знаходяться у занедбаному стані та потребують чималих коштів для відновлення. В ході наради обговорювалась перспектива створення на цій території реабілітаційного хабу. Проєкт готова реалізувати Хортицька національна академія. Обласний же госпіталь для ветеранів війни планує збільшити кількість ліжкомісць та надаваних послуг, тож у перспективі міг би скористатися приміщенням лікувального корпусу надалі і, навіть, вписатися у концепцію реабілітаційного центру.

В будь-якому разі, обласна рада захищатиме інтереси громади й наполягатиме на збереженні майнового комплексу, першочерговим же завданням залишається відновлення функціонування обласного госпіталю для ветеранів війни, — підкреслила перший заступник голови облради Людмила Любім.

- Госпіталь для ветеранів війни повинен запрацювати, він повинен отримати будівлю, майно, щоб отримати ліцензію та контракти з НСЗУ. Госпіталь не працює вже більше пів року і це соціальна напруга, а ми втрачаємо час для розв’язання цієї проблеми. Обласна рада разом з обласною адміністрацією буде шукати механізм передачі цього майна, тож нам важливо розуміти й перспективи розвитку, і джерела фінансування надалі. Та госпіталь для ветеранів війни, його відновлення залишаються пріоритетом, — заявила Людмила Любім.

Наразі Хортицька Національна академія та обласний госпіталь для ветеранів війни домовились в стислі терміни підготувати своє бачення розвитку закладів в межах майнового комплексу колишнього санаторію «Великий Луг».
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
30.04.2021