На будівлі навчального корпусу військового ліцею встановили меморіальну дошку Герою України В'ячеславу Радіонову

Старший лейтенант героїчно загинув під час ворожих обстрілів аеродрому у Василькові 24 лютого 2022 року. Саме його винищувач був одним з перших, хто вступив у бій з літаками рф та надав можливість піднятися у повітря іншим українським екіпажам.

Це був перший і, на жаль, останній бойовий виліт Героя. Указом Президента України Володимира Зеленського за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі старшому лейтенанту В'ячеславу Радіонову надано звання Герой України з відзначенням орденом «Золота зірка» (посмертно).

Захиснику було лише 25 років. З 2012 по 2014 рік він навчався в 11 взводі Запорізького ліцею-інтернату «Захисник». Завершивши ліцей, він продовжив військове навчання й вступив до Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба. З дитинства В'ячеслав мріяв стати льотчиком, займався авіамоделюванням. Службу проходив у легендарній 40-й бригаді тактичної авіації ЗСУ.

27 травня за ініціативи керівництва КЗ "Запорізький ліцей-інтернат Захисник" та громадськості на будівлі навчального корпусу відкрили меморіальну дошку у пам'ять про свого випускника.

На заході була присутня мама Героя Інна Олексіївна, представники обласної влади, військові та ліцеїсти. Участь у відкритті меморіальної дошки взяли також депутати обласної ради Сергій Лишенко, Ірина Півень та Ольга Стадніченко.

Разом з присутніми вони поклали квіти до пам’ятного знаку, вшанувавши земляка хвилиною мовчання.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
28.05.2023