Музей ретро-техніки «Фаетон» стає одним з драйверів туристичного потенціалу Запорізької області (ВІДЕО)

- Запорізька область – багатий туристичний регіон, який може запропонувати гостям з України і Європи десятки цікавих об’єктів і маршрутів, -  заявив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков під час візиту до музею ретро-техніки «Фаетон».

Музей, створений і офіційно зареєстрований в 2011 році, сьогодні добре знаний як серед запоріжців, так і серед гостей міста. Адже на величезній площі розташувались 6 виставкових залів ретроавтомобілів, мотоциклів і роверів вітчизняного і закордонного виробництва, техніки і зброї часів Другої Світової війни, засобів запису і відтворення музики 50-90-х років минулого століття, предметів побуту і вжитку XX віку. За офіційними даними, запорізький «Фаетон» входить до 20-ки найкращих технічних музеїв Європи і до сотні найкращих музеїв світу. «Фаетонівська» техніка регулярно бере участь у масових заходах та зйомках у кіно. Адже більше 250 одиниць моторної техніки початку і середини минулого століття – на ходу!  

Весь цей скарб зібрав під одним дахом ініціатор, засновник і директор музею техніки «Фаетон» Дмитро Позняк. За вагомий внесок у розвиток музейної справи, популяризацію туристичної галузі Запорізької області та створення умов для якісного відпочинку і дозвілля населення колектив Запорізького музею ретро авто-мото техніки «Фаетон» відзначено Подякою голови Запорізької обласної ради. Нагороду директору музею Дмитру Позняку вручив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.  

Завдячуючи засновнику і колективу за музею за відданість справі, Єгор Семенков висловив готовність до співпраці.

- Влада зацікавлена в тому, аби в регіоні розвивались промисловість і сільське господарство, креативні індустрії і туризм. І ми разом можемо розширювати туристичний потенціал Запорізької області, рекламувати Азовське узбережжя, Хортицю, садибу Попова, музей техніки Богуслаєва, Кам’яні могили… І музей ретро-техніки «Фаетон» повинен бути одним з провідних об’єктів на туристичній мапі Запоріжжя, - зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради.

За словами Дмитра Позняка, пропусна спроможність музею – близько 1000 відвідувачів на день. Тож, Єгор Семенков планує допомогти «Фаетону» та іншим музейникам розробити промо-кампанію із залучення туристів до запорізьких об’єктів культури і відпочинку.    

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
13.07.2020