МОН: Запорізькі школярі показали Тімоті Снайдеру, як працює застосунок «Мрія»

Віце-прем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та американський історик й амбасадор UNITED24 Тімоті Снайдер завітали до шкіл Запоріжжя, у яких тестують освітню екосистему застосунку «Мрія». Учні показали Снайдеру, як працює застосунок на їхніх телефонах: як вони переглядають розклад, оцінки, домашні завдання, чати та використовують інші функції.

Завдяки цьому візиту міжнародна спільнота дізналася, як українські освітяни долучаються до цифровізації у складних умовах — навіть попри виклики повномасштабної війни, тимчасову окупацію росією домівок та вимушений дистанційний формат навчання.

Учителі, батьки та діти розповіли Тімоті Снайдеру та очільнику Мінцифри Михайлу Федорову про свої результати та враження від використання веб-порталу та застосунку «Мрія».

«Мрія» вже трансформує систему освіти — допомагає вчителям позбутися бюрократії, прискорює розвиток дітей і дає батькам більше можливостей для взаєморозуміння з ними. Застосунок і веб-портал вже протестували 40 шкіл. Серед них і запорізькі школи, що навчаються офлайн, і ті, хто вимушений залишатися на онлайн-навчанні. Так ми можемо бачити ефективність Мрії в різних реаліях. Уже цього року будемо підʼєднувати всі охочі школи до Мрії, а також плануємо інтегрувати штучний інтелект, гейміфікацію, систему заохочень для досягнення освітніх цілей та багато інших оновлень», — зазначив Михайло Федоров.

Досвідом першого семестру з Мрією поділилася КЗ «Гімназія N 1 м. Приморська», яка через тимчасову російську окупацію вимушено навчається дистанційно, та Запорізький ліцей №31, у якому діти використовують освітню екосистему на очному навчанні.

«Ми впровадили Мрію в умовах суто дистанційної форми навчання, адже будівлю закладу розміщено на тимчасово окупованій території Запорізької області. Та ми розуміли, що саме в таких умовах це навіть більш важливо: нам потрібен був єдиний інструмент для безпечної комунікації з вчителями, батьками та дітьми для відстеження динаміки кожної дитини, збереження інформації про їхні навчальні результати, щоб вони могли продовжувати навчання навіть з іншого регіону чи країни», — наголосила Олена Ткаченко, директорка Приморської гімназії №1.

З вересня 2024 року Мрію тестують у сорока школах шести областей України. Наразі команда проекту збирає та імплементує зворотний зв'язок від директорів, вчителів, учнів і учениць та їхніх батьків, а також готується масштабувати продукт на всі охочі школи.

«За час тестування Мрії наші вчителі виставили понад 40 тисяч оцінок. Дублювати на папері нічого не доводилося: в екосистемі можна писати коментарі до оцінки для дитини та батьків і навіть ставити оцінку «олівчиком» чи «крапочку» — як ми це раніше робили в блокнотах. За період користування Мрією в першому семестрі ми впевнилися в правильності свого вибору як основного інструменту для нашого ліцею», — зауважила Вікторія Хрушкая, директорка Запорізького ліцею №31.

Про проект

Подати заявку на підʼєднання до Мрії можна на сайті за покликанням mriia.gov.ua/launch.

Мрія — ініціатива Президента Володимира Зеленського, яку реалізують Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки України за підтримки Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа коштом Швейцарії.

Нагадуємо, що Уряд України впровадив програму «Зимова підтримка». У межах цієї ініціативи педагоги можуть отримати щомісячну грошову доплату, а українці та українки, які досягли повноліття у 2024 році чи досягнуть у 2025 році, — фіксовану суму на придбання книг українською.

Дата публікації: 
18.02.2025