Міжнародні партнери підтримують інноваційні проєкти з розвитку підприємництва в Запорізькій області
20 січня в обласній раді відбулась зустріч між представниками влади, НУ «Запорізька політехніка» та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIS) й організації «Terre des hommes», які висловили готовність підтримати реалізацію інноваційних практик для запорізької молоді.
На базі політехніки вже ведеться робота з формування технологічного простору, зокрема започатковано декілька проєктів за підтримки обласної влади та партнерів університету: TechnoHub (лабораторія інжинірингового тестування); лабораторія штучного інтелекту (лабораторія з розробки та програмування), «FabLab Robotiсs» (виробнича лабораторія), яку обладнано устаткуванням та інструментами для практичної реалізації розробок. Головна мета всіх трьох майданчиків - формування технологічного простору, де молоді науковці та винахідники зможуть реалізувати свої ідеї на практиці, також обмінюватися досвідом, отримувати підтримку у просуванні своїх винаходів.
Під час зустрічі «Terre des hommes» та GIZ позитивно оцінили впроваджені практики й висловили готовність підтримати фінансово реалізацію проєкту «FabLab Robotics», зокрема, надати 57 099 євро на закупівлю техніки для розвитку такої лабораторії. Сторони також обговорили необхідність підписання Меморандуму про спільні кроки у реалізації подальших проєктів.
Перший заступник голови обласної ради Людмила Любім, яка представляла на зустрічі обласний депутатський корпус, відзначила важливість підтримки з боку європейських партнерів, наголосивши на тому, що обласна рада зацікавлена у реалізації інновацій в освіті та підприємництві. Зокрема, за підтримки голови обласної ради Олени Жук та депутата Маргарити Трипольської було придбано обладнання для лабораторії штучного інтелекту, а на устаткування виробничої лабораторії FabLab були використані кошти обласного бюджету в рамках реалізації Комплексної програми підтримки малого та середнього підприємництва.
-Все це дуже важливі ініціативи, скеровані на підтримку креативної молоді, аби вони могли реалізувати свій творчий та науковий потенціал тут, в рідному місті. Сьогодні весь світ живе новими креативними ідеями, інновації створюють поштовх для розвитку науки та, зрештою, економіки. Це наше майбутнє, - акцентувала Людмила Любім.
У подальшому запорізький FabLab може стати комунікативним простором для художників, дизайнерів, архітекторів, інженерів та винахідників – провайдерів нових технологій та можливостей, як на локальному, так і на міжнародному рівні.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради