Мелітопольські школярі відправилися на двомісячне навчання до Італії

Сімнадцять школярів, які були вимушені виїхати з окупованого Мелітополя на підконтрольні Україні території, отримали можливість провести два місяці в сонячній Італії. Це стало можливо завдяки системній співпраці виконавчого апарату Запорізької обласної ради та благодійного фонду Puer (Associazione di Volontariato Puer Odv).

Учні четвертих класів в рамках програми «Великодня школа» навчатимуться у спеціально виділеному класі в школі в місті Турин. Їм викладатимуть українські вчителі, які супроводжують дітей протягом усієї програми. Діти проживатимуть в італійських родинах на повному пансіоні. Усі витрати, пов’язані з дорогою, проживанням, дозвіллям та навчанням, взяла на себе приймаюча сторона, обласна рада розв'язувала  усі питання з підготовкою документів.

- Спочатку коронавірус, потім – повномасштабне вторгнення позбавили дітей можливості нормально отримувати знання, спілкуватися, проходити усі необхідні етапи соціалізації. Дітям потрібно отримувати новий досвід, відкривати світ, отримувати позитивні емоції. Бо від цього залежить їхній гармонійний розвиток, а значить – і майбутнє. Ми щиро вдячні італійським благодійникам та родинам, які будуть приймати наших дітей у себе, за небайдужість і великі серця, - зазначила голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Днями група школярів вже рушила в дорогу і скоро дістанеться точки призначення – міста Турин. Це вже не перший випадок успішної реалізації італійсько-запорізької програми – групи школярів з родин ВПО, малозабезпечених та багатодітних сімей вже відпочивали та навчалися в різних містах Італії завдяки благодійникам з фонду Puer. Наступна група школярів вирушить у захопливу подорож європейською країною 25 березня в рамках програми «Італійські канікули».

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 

Дата публікації: 
15.03.2024