Мелітопольська «Кам’яна Могила» – унікальна пам’ятка археології та геології світового значення

Керівництво Запорізької обласної ради отримує від громадян звернення, в яких пропонується приділяти більше уваги популяризації пам’яток  археології та геології, що знаходяться на території Запорізької області.

Знайомство з такими пам’ятками та можливими шляхами їх подальшого розвитку розпочали з Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила». В рамках робочої поїздки туристичну перлину Запорізької області відвідали перший заступник голови Запорізької обласної ради Людмила Любім та заступник голови облради Владислав Куценко.

Цей об’єкт добре відомий далеко за межами України. Величезний кам’яний пагорб тисячоліттями слугував людям вівтарем для відправлення обрядів. У  гротах та печерах Кам’яної Могили знайдені унікальні петрогліфи та зображення вік яких, за оцінками науковців, може становити від 14 до 22 тисячі років.  Чимало вчених вважають їх першими зразками писемності, які свідчать про високу культуру наших пращурів. Кам’яна Могила основний претендент серед українських пам’яток на включення до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Перебуваючи на території Національного історико-археологічного заповідника  «Кам’яна Могила» Людмила Любім та Владислав Куценко оглянули гроти та скельні виходи, ознайомились з об’єктами  навколо кам’яного масиву. В планах керівництва обласної ради відвідати менш відомі геологічні пам’ятки Запорізької області -  Корсак-могилу поблизу Приморська,  Сиву Могилу в Пологівському районі та заповідник Кам’яні Могили неподалік Розівки.

Людмила Любім та Владислав Куценко висловили спільну думку, що обласній владі слід докладати більше зусиль для популяризації таких об’єктів, адже  кожен з них може стати привабливим туристичним маршрутом на кшталт «Кам’яної могили» в Мелітопольському районі. 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
29.03.2021