Медичні заклади Запорізької обласної ради не залишаються без уваги депутатів

Розпорядженням голови Запорізької обласної ради від 15.04.2020 №  19-р створено робочу групу щодо вивчення ситуації у медичних закладах області та перевірки їх готовності до роботи в умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

У травні депутати в складі робочої групи вже перевірили  16 комунальних некомерційних підприємств галузі охорони здоров'я обласної ради.

В ході перевірок депутати акцентують увагу на наступних показниках:

- реальний стан фінансування КНП відповідно до підписаних договорів з НСЗУ;

- стан фінансування КНП в рамках Програми розвитку охорони здоров’я у Запорізькій області на 2018-2022 роки;

- розподіл коштів, що були виділені обласною радою  на підтримку КНП (коштом обласного бюджету на цей напрямок  були передбачені кошти в сумі 118,8 млн грн);

- готовність до боротьби із COVID-19;

- стан майна, а також затвердження фінансових планів КНП та платних медичних послуг.

 23 червня із черговою перевіркою  депутати обласної ради відвідали комунальне некомерційне підприємство «Госпіталь ветеранів війни», а також  завітали до міської лікарні № 9.

Результати поїздки прокоментував голова робочої групи, депутат Запорізької обласної ради Роман Кузьменко:

- На сьогодні КНП «Госпіталь ветеранів війни» визначено місцем для обсервації (ізоляції) осіб з ознаками коронавірусної хвороби (згідно з  рішенням регіональної комісії техногенно-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій – протокол № 11 від 13.04.2020 р). Тож працівники закладу зараз отримують заробітну плату  у розмірі 2/3 від загальної та мають бажання почати працювати й приймати пацієнтів. Нам як представникам місцевої влади необхідно розв’язати це питання та найближчим часом підготувати нову базу для обсервації (ізоляції) людей. Треба забезпечити діяльність госпіталю саме як медичної установи,- зазначив Роман Кузьменко.

Також він окреслив ще ряд проблемних питань, серед яких отримання ліцензії, створення проєкту та проведення ремонтних робіт нової будівлі госпіталю, виділення коштів на ці потреби (проєкт – 1,5-2 млн, ремонтні роботи – 50 млн грн) та інше. Робота робочої групи не зупиняється – перевірки триватимуть і надалі.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
24.06.2020