Медичні заклади області отримають кошти на облаштування киснепроводів

Депутати комісії з питань бюджету погодили розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID – 19.

Загальна сума субвенції для Запорізької області на ці потреби 25 млн 152 тис грн. З цієї суми 3 млн 488 тис грн. підуть на поточні видатки 21-го медичного закладу «першої хвилі», які вже мають киснепроводи, але потребують збільшення точок підключення, аби забезпечити киснем не менше 80% ліжкового фонду, призначених для лікування пацієнтів з  гострою респіраторною хворобою COVID – 19.

21 млн грн державної субвенції вирішено спрямувати на розробку проектно-кошторисної документації та облаштування киснепроводів в тих лікарнях області, де їх ще немає. Це – комунальні некомерційні підприємства Бердянська, Вільнянська, Оріхова, Поліг, КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» Запорізької обласної ради, 6-та міська лікарня Запоріжжя, КНП «Кам`янсько-Дніпровська центральна районна лікарня».

Крім того, у зв’язку із зростанням захворюваності хворих з гострою респіраторною хворобою COVID – 19, депутати, за пропозицією спеціальної робочої групи, скерували на створення мобільного кисневого парку з додатковим придбанням 200 одиниць кисневих концентраторів 8 млн грн.

На засіданні комісії з питань бюджету, на якому були присутні депутати Запорізької обласної ради Василь Хвостак та Геннадій Фукс, вирішено підтримати пропозицію Запорізької ОДА спрямувати на виплату заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я, які не долучені до програми медичних гарантій, 9,7 млн грн. В тому числі, 1,195 млн грн – на виплату заробітної плати працівникам обласної станції переливання крові.

Підтримали депутати й рішення перерозподілити кошти обласного бюджету, затверджені в 2020 році Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, на забезпечення працівникам освіти збільшеної мінімальної заробітної плати з 01 вересня 2020 року.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 

 

Дата публікації: 
23.10.2020