Лікарням – кисневі концентратори, школам – ноутбуки, громадам – автобуси. – Сесія затвердила розподіл коштів на нагальні потреби територій

Зібравшись на другу позачергову сесію, депутати Запорізької обласної ради затвердити низку рішень, які дозволять районам і громадам посилити боротьбу з коронавірусною інфекцією, отримати додаткове медичне обладнання та підвищити рівень комфорту мешканців.

В першу чергу, депутати розподілили 48,3 млн грн субвенції для закупівлі 8 рентгенівських діагностичних систем Calypso і 5 ультразвукових діагностичних систем ARIETTA Prologue.  Одержувачем коштів визначено комунальне некомерційне підприємство «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради, яким було проведено закупівлю.

Рішенням сесії сучасне медичне обладнання передано Токмацькій міській територіальній громаді, м. Мелітополю, територіальній громаді м. Енергодара, Василівській міській раді, Пологівській міській раді Пологівського району.

Не менш важливе рішення – передання 30,6 млн грн державної субвенції для закупівлі кисневих концентраторів. Вони будуть розподілені між закладами охорони здоров’я та/або фізичними особами-підприємцями, які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики і мають договори з НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Як зазначають фахівці, мобільні кисневі концентратори – це можливість лікувати пацієнтів з COVID – 19 та із запаленням легенів амбулаторно, під наглядом сімейних лікарів.

Оперативно вирішили депутати й інше рішення, важливе в умовах боротьби з COVID – 19. Так, 40,5 млн грн коштів з Держбюджету підуть на придбання ноутбуків для навчальних закладів області. Це допоможе вчителям і викладачам якісніше організувати навчальний процес в період пандемії коронавірусної хвороби. 823 тис грн скерували депутати на придбання засобів індивідуального захисту і дезінфекції під час проведення ЗНО в 2021 році.

В рамках перерозподілу коштів обласного бюджету, на умовах спів фінансування з громадами області перерозподіляються 5,4 млн грн на придбання 8-ми нових шкільних автобусів.

Крім того, депутати збільшили обсяг доходної частини спеціального фонду обласного бюджету на 3,1 млн грн у зв’язку з виділенням з місцевих бюджетів територій субвенції обласному бюджету на на співфінансування робіт з будівництва амбулаторії моно практики в с. Кам’янське, Василівського району, амбулаторії групової практики  в с. Приморське Василівського району та амбулаторії монопрактики в с. Бурчак Михайлівського району.

Розгляд питань про Регламент роботи Запорізької обласної ради восьмого скликання та про Положення про постійні комісії Запорізької обласної  ради депутати вирішили розглянути пізніше.

Як підкреслила голова Запорізької обласної ради Олена Жук, велика кількість депутатів, які сьогодні взяли участь в роботі сесії (їх зареєструвалось 70) свідчить про консолідацію депутатського корпусу навколо важливих соціальних питань.

- Медицина і освіта є надважливою умовою стабільності в регіоні. І сьогоднішнє майже одноголосне голосування за фінансування цих галузей – це маркер згуртованості політичних фракцій і груп, - зазначила Олена Жук.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
29.04.2021