Комунальні підприємства звітують про роботу за перше півріччя

Позитивні результати, на жаль, мають не всі. У ситуації розбирались під час наради з керівниками комунальних підприємств, яку очолила перший заступник голови обласної ради Людмила Любім. 

До участі в нараді долучилися депутати обласної ради Алевтина Лепетченко, Володимир Кюрчев, Наталія Кругляк, Маргарита Трипольська, Павло Матвієнко, Віктор Дудка, Михайло Маслов, Іван Курпаяніді та ін.

За оперативними  даними, які озвучила начальник управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету виконавчого апарату обласної ради Оксана Клиба,  такі підприємства як «Фармація», «Запоріжжя», «Центр охорони праці» традиційно демонструють позитивні результати роботи, перше півріччя вони відпрацювали з прибутком та виконали заплановані фінансові показники. Разом з тим, з різних причин інші комунальні підприємства обласної ради завершили першу половину року зі збитками у понад 20 млн грн. В лідерах – КП «Облводоканал». Водопостачальник потерпає від хронічної заборгованості великих споживачів.

Депутати звернули увагу на необхідність посилити роботу з  перспективними планами розвитку комунальних підприємств. Зокрема, говорили про можливість розширення мережі аптек КП «Фармація»  на віддалені селищні території, залучення територіальних громад до підвищення кваліфікації працівників та навчання у Запорізькому обласному центрі охорони праці тощо. Найбільш жваві дискусії викликало питання забезпечення віддалених від обласного центру населених пунктів питною водою належної якості. Збільшення кількості абонентів могло б позитивно вплинути на розвиток КП «Облводоканал», а головне -  використання дніпрової води  зменшить критичне навантаження на підземні джерела.

Також згідно з порядком денним депутати розглянули звернення від комунальних підприємств КП «Облводоканал» та КП «Запоріжзеленгосп» про надання фінансової підтримки з обласного бюджету на виплату боргів із заробітної плати та оновлення устаткування. По цьому та іншим питанням учасники наради винесли відповідні рішення, в тому числі рекомендували обласній державній адміністрації розглянути можливість фінансування зазначених заходів за підсумками виконання обласного бюджету за 9 місяців 2021 року. 

Закриваючи нараду, Людмила Любім подякувала учасників за роботу й підкреслила, що для депутатського корпусу питання оптимізації роботи комунальних підприємств є дуже важливим, так само як і підвищення якості надання послуг громадянам. Вона також зазначила, що ефективність  роботи їх керівництва не залишиться поза контролем обласної ради. На найближчому пленарному засіданні депутати розглянуть проєкти рішень про створення тимчасової контрольної комісії з перевірки фінансово-господарської діяльності КП «Запорізький інститут регіонального розвитку» та КП «Готель Україна».

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 

 

Дата публікації: 
20.07.2021