Комунальне підприємство забезпечує жителів області питною водою вже 55 років

З днем створення  КП  «Облводоканал» трудовий колектив  привітала перший заступник голови обласної ради Людмила Любім.

675 працівників комунального підприємства забезпечують питною водою 35 тисяч жителів області.Це важлива й відповідальна робота у якій майже не має святкових і вихідних, тож  і цей день виявився традиційним, робочим. Людмила Любім та керуючий справами виконавчого апарату облради Володимир Подорожко відвідали головне управління й від імені голови обласної ради та від громади області привітали весь колектив облводоканалу.

-Ви робите важливу справу, тож хочу подякувати вам за відданість справі, за професіоналізм та відповідальність перед своїми споживачами. Обласна рада завжди підтримувала ваше підприємство й надалі залишиться вашим партнером, - зауважила Людмила Любім.

Кращим працівникам вона вручила грамоти обласної ради. Генеральний директор КП «Облводоканал» Сергій Басанський також нагородив співробітників відзнаками. Особливо бурхливими оплесками привітали колег, які присвятили роботі на підприємстві понад 20 років.

Сьогодні КП «Облводоканал» експлуатує 1 поверхневий і 63 підземних джерела водопостачання, 824,4 км водопровідних та 178,2 км каналізаційних мереж, 19 водопровідних та 12 каналізаційних насосних станцій. Важко уявити, але  до 40-х років в області функціонували лише окремі каналізаційні мережі від окремих будинків і промислових підприємств, стоки яких скидалися у відкриті водойми, балки, яри. Тільки в м. Запоріжжя були каналізовані кілька районів і побудовані примітивні споруди механічного очищення. Протяжність мереж становила 76 км. Повоєнні роки були періодом бурхливого розвитку промисловості та, відповідно, і водопостачання області. До 1980 року в області було побудовано понад 2500 артезіанських свердловин і 16 тисяч шахтних колодязів. У 1956-1963 роках заводом «Азовкабель» побудований комплекс споруд водопостачання для м. Бердянська з водосховища на р. Берда, потужністю 30 тис.м3 на добу. У 1957 році побудовано комплекс каналізаційних очисних споруд, потужністю 36 тис.м3 на добу для м. Запоріжжя. Для планомірного розвитку і вдосконалення централізованого водопостачання та водовідведення у великих містах області, у 1966 році створено Запорізьке обласне управління водопровідно-каналізаційного господарства, що й стало початком сучасної історії КП «Облводоканал»  ЗОР.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
01.04.2021