Колектив Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.В.Г.Магара відзначає 95 років з дня створення театру

Історія легендарного осередку культури розпочалася 5 березня 1929 року з прем'єри вистави прабатька Магара - Театру малих форм.

Історія молодого театру писалася в буремні часи, на які припали й роки Другої світової, тож декілька театральних сезонів  він працював за межами рідного Запоріжжя. Стаціонарна робота активно розпочалася з 1944 року. Спочатку – на сцені літнього театру, потім – у палаці культури ім. А.О. Жданова, а з 1953 року Магара зустрічає своїх глядачів зі сцени вже звичної монументальної будівлі театру.

Впродовж років становлення театр очолювали Юхим Лішанський, Микола Хороманський, Федір Гамалій. Кожен з цих майстрів доклав чималих зусиль для розвитку театру, але найбільший і найвагоміший внесок здійснив, безперечно, Володимир Герасимович Магар – незмінний керівник з 1936 по 1965 рік, чиє ім’я театр носить і сьогодні. 

Обласний академічний музично-драматичний театр ім.Магара - це потужний творчий колектив театралів, яких об’єднує любов до мистецтва, повага до глядача й прагнення вдосконалювати акторську майстерність, знаходити золоту середину у зверненні до перлин української та світової класики, а разом з тим, шукаючи нові підходи й сучасні теми, що відгукуються аудиторії. Кожного року театр показує понад 380 вистав, тематичних концертів, культурно-митецьких програм, обслуговуючи понад 80 тисяч глядачів. Навіть у складний період війни, працюючи в прифронтовому місті, театр випускає нові вистави, виступає з концертами для військових, благодійних заходах. Творче життя магарівці поєднують з волонтерською діяльністю, допомагаючи ЗСУ.

Ця дата – не про свято, а про цінність. Це такий момент, коли ми можемо згадати все, що пройшли, чого здобули, що втратили. І кого втратили теж, - розказує про настрої, з якими колектив Магара відзначає 95 років творчої роботи директор, художній керівник театру Ірина Редько:

- Головний здобуток цього року – те, що ми є і продовжуємо свою роботу. Ми маємо досить широкий репертуар. Ми, нарешті, змогли показати прем’єру дитячої казки, яку відкладали кілька років. Презентували новий формат роботи, соло-виставу «Людожерчик», дуже непросту й особливу для нас. Зараз ми також опановуємо новий досвід – це буде нова вистава з новим запрошеним режисером. Поки не відкриваємо всі карти, бо зараз ризиковано планувати, але це точно буде цікаво і для театру і для глядачів.

Я хотіла б привітати весь наш колектив з цією датою. І головне – подякувати їм за те, що попри все вони лишаються вірними своєму шляху. І допомагають пережити цей період одне одному та своїм глядачам. Ми не говоримо про те, що останній рік був складним. Ми говоримо, що він був дуже цінним. Бо коли після всіх тривог чи обстрілів ми знову й знову бачимо повну глядацьку залу, то відчуваємо, що життя триває!, - переконана Ірина Редько.

Приєднуємось до привітань й зичимо аншлагів, творчих здобутків та визнання.

Фото: соціальні мережі театру

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
05.03.2024