Інформація для депутатів обласної ради

Відділ з питань правового та організаційного забезпечення реалізації засад антикорупційної політики виконавчого апарату облради звертає увагу депутатів  Запорізької облради на дотримання антикорупційного законодавства.

Зокрема, про необхідність подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особою, обраною депутатом місцевої ради впродовж п’ятнадцяти календарних днів з дня набуття повноважень депутата. (частина 3 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції») за минулий 2019 рік. В реєстрі НАЗК даний тип декларацій зазначений як декларація «кандидата на посаду».

 Якщо обрана особа незалежно від обставин уже подала декларацію за минулий рік (який передує року обрання), її повторного подання не вимагається, оскільки така особа вже виконала обов’язок, визначений у ч. 3 ст. 45 Закону (роз’яснення НАЗК від 26 серпня 2020 року № 9).

Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

Якщо у вас  виникли  питання щодо заповнення декларацій,  можете звернутися до Контакт-центру НАЗК за телефоном: +38(044)200-06-94.

Роз`яснення НАЗК з технічних та інших питань доступні за посиланням

Важливо! Роз’яснення відображають позицію Національного агентства з метою забезпечення однакового застосування положень Закону стосовно вимог фінансового контролю та мають рекомендаційний характер і не містять нових правових норм.

Звертаємо увагу що рішення Конституційного суду України ніяким чином не вплинуло на обов’язок суб’єктів декларування подавати декларації, зазначені у статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», і даний тип декларацій зокрема. Реєстр НАЗК цілком відкритий для цього та працює в штатному режимі.

У разі виникнення додаткових питань – звертайтеся до відділу з питань правового та організаційного забезпечення реалізації засад антикорупційної політики виконавчого апарату обласної ради з питань заповнення декларацій (телефони 224-69-39, 239-07-37, 095-277-71-11, 097-33-73-275) та з технічних питань - до відділу комп’ютерізації виконавчого апарату обласної ради (телефони 239-04-53, 097-936-44-27, 066-972-58-56).

Рекомендуємо не зволікати із заповненням декларацій, подавати їх завчасно та дотримуватись положень Закону України «Про запобігання корупції».

Більше інформації в розділі Запобігання корупції за посиланням.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
23.12.2020