Хто має право перетинати кордон для виїзду на лікування – роз’яснення

У МОЗ надали роз’яснення щодо змін, внесених до правил перетинання державного кордону.

Уряд на засіданні 27 січня ухвалив постанову «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України (https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-pravyl-peretynannia-de...)». Відтак Міністерство охорони здоров’я надає роз’яснення про можливість українських громадян перетинати державний кордон у період воєнного стану для виїзду в інші країни на лікування.

Наказ МОЗ від 05.04.2022 № 574 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0414-22) чітко визначає критерії направлення та категорії пацієнтів, медична й реабілітаційна допомога яким може надаватися за кордоном. Як і раніше, якщо пацієнти потребують довготривалої або дороговартісної медичної допомоги, а також отримання медичних послуг, надання яких наразі в Україні значно обмежене через повномасштабну війну, вони можуть направлятися на лікування за межі держави.

Пропуск таких громадян через державний кордон здійснюється за наявності документів, що підтверджують право на виїзд і в’їзд в Україну, та на підставі листа міністра охорони здоров’я України про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування.

«Забезпечення належної медичної допомоги українцям під час війни залишається у фокусі уваги Міністерства охорони здоров’я. Уряд врегулював забезпечення механізму направлення на лікування за кордон наших співвітчизників. Направлення за кордон на лікування в період воєнного стану потрібно для того, щоб розвантажити нашу медичну систему й спрямовувати пацієнтів, які потребують довготривалого та дороговартісного лікування, за кордон, а також для отримання тих послуг, які ми не можемо забезпечити через воєнний стан у країні. Ми вдячні нашим партнерам із Європейського Союзу, зокрема директоратам DG SANTE і DG ECHO, які допомагають і фінансують програми медичної евакуації. Пошук закордонних медичних закладів для лікування громадян України здійснюється через платформу Early Warning and Response System (https://www.who.int/emergencies/surveillance/early-warning-alert-and-res...) (EWRS). Так, цього тижня вдалося евакуювати та доправити на спеціалізоване лікування 21 пацієнта (https://moz.gov.ua/article/news/moz-ta-evrokomisija-evakujuvali-21-postr...). Українців прийняли в медзакладах Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Польщі та Угорщини. Ця робота триватиме й надалі», — підкреслив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час дії воєнного стану підтверджується формою первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0682-12)», заповненою лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення для лікування за кордон.

Виїзд таких осіб дозволяється в супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення.

Довідково

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти такої особи, у тому числі усиновлені.

 

Джерело: прес-служба Міністерства охорони здоров’я України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
30.01.2023