Григорій Самардак: «Вперше за п’ять років маємо такий виклик, як дефіцит бюджету»

Голова обласної ради Григорій Самардак взяв участь у засіданні колегії податкової служби області. Податківці звітували про виконану роботу та обсяги надходжень до бюджету.

Начальник ГУ ДПС у Запорізькій області Роман Афонов акцентував увагу учасників колегії на головних змінах, що відбуваються в структурі податкової служби: затверджена організаційна структура ГУ ДПС області, відповідно до якої створено несамостійні підрозділи з урахуванням території обслуговування. Водночас  запорізькі платники податків не відчують незручностей у зв'язку з впровадженням адміністративно-територіальної реформи та укрупненням районів,  - запевнив Роман Афонов, адже важливим для податківців є створення умов для кожного платника податків, які максимально спростять процес сплати податків, зроблять його прозорим та зрозумілим.

Пріоритетним завданням податкової служби залишається  детінізація економіки, системний контроль за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів, оформленням трудових відносин й, відповідно, сплата податків та наповнення бюджетів всіх рівнів тощо. Зокрема, про серйозні виклики наповнення обласного бюджету говорив голова обласного депутатського корпусу Григорій Самардак.

-Сьогодні нашу роботу супроводжують умови, які пов’язані із заходами, направленими на запобігання розповсюдженню Covid-19, несприятливими економічними тенденціями в цілому. Як наслідок, сьогодні ми прогнозуємо скорочення надходжень до обласного бюджету близько 15%. Це вперше за п’ять років, і це серйозний виклик. 5 місяців поспіль ми працюємо над скороченням витрат, адже маємо забезпечувати сталу роботу перш за все тих комунальних установ, які надають послуги соціального характеру, - наголосив голова обласної ради й додав, що виконання бюджету - важлива задача для всіх.

За офіційними даними, за сім місяців звітного періоду  запоріжці забезпечили до загального фонду державного бюджету 4,3 млрд грн. Серед галузей економіки  регіону, формуючих  бюджет залишаються  промисловість (28,4% надходжень до державного бюджету), гуртова та роздрібна торгівля (майже 15%) та агропромислове виробництво (13%). До місцевих бюджетів спрямовано 5,2 млрд грн. У порівнянні  з аналогічним періодом минулого року на 146 млн грн  зросли доходи запорізьких громад, - повідомляють в головному управлінні ДПС в Запорізькій області.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
27.08.2020