Готуються зміни до порядку фінансової підтримки громадським організаціям ветеранів і осіб з інвалідністю

Розроблено відповідний проєкт рішення, який  передбачає чіткий порядок надання фінансової допомоги громадським організаціям ветеранів і осіб з інвалідністю, діяльність яких поширюється на територію Запорізької області.

Зокрема, проєктом передбачено, що  кошти виділятимуться для оплати за користування комунальними послугами, телефоном у приміщеннях, які вони займають, та оренду приміщень у рамках реалізації Цільової програми соціальної підтримки населення Запорізької області «Назустріч людям» на 2020-2024 роки, затвердженої рішенням Запорізької обласної ради від 12 грудня 2019 року № 135.

Порядком визначено, що бюджетні кошти спрямовуються на оплату:

-послуг за користування в опалювальний період тепловою енергією із розрахунку не більше 0,098 Гкал/(м2 х рік) для опалення площі приміщення, що не перевищує 70 кв.м.;

-спожитої електричної енергії із розрахунку не більше 55 кВт год у рік на  1 кв.м. корисної площі, що не перевищує 30 кв.м.;

-послуг з водопостачання та водовідведення із розрахунку не більше 28,8 кв.м. у рік;

-послуг з поводження з побутовими відходами із розрахунку не більше 3 метрів кубічних на рік;

-за користування телефоном (у розмірі абонентної плати за користування одним пристроєм телефонного зв’язку);

-оренди приміщень, площа яких не перевищує 70 кв.м, в яких громадське об’єднання проводить свою статутну діяльність.

Також за рішенням обласної ради спрямування бюджетних коштів на оплату понаднормово спожитих комунальних послуг, встановлених телефонів та орендованої площі приміщень громадським об’єднанням, не допускається, - зазначено в запропонованому проєкті рішення.

Проєктом передбачено, що для отримання  бюджетних коштів громадська організація має подати до Департаменту соціального захисту населення ЗОДА лист-заяву у довільній формі за підписом керівника або уповноваженої особи громадського об’єднання, скріпленим печаткою (у разі наявності). До листа необхідно додати відповідні документи: копію статуту (положення) громадського об’єднання, інформацію про діяльність громадського об’єднання протягом останніх двох років перед зверненням, розрахунки та обґрунтування потреби в бюджетних коштах за напрямами використання.

У Департаменті соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації зазначають, що за фінансовою підтримкою до них щорічно звертаються 10 подібних громадських організацій, тож питання щодо надання їм такої допомоги має бути врегульовано відповідним рішенням.

 

Відділ комунікацій запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
04.08.2020