Голова Запорізької облради Олена Жук підтримує необхідність законодавчого врегулювання діяльності рад

Стан процесів децентралізації на регіональному та субрегіональному рівні обговорили сьогодні члени Української асоціації районних та обласних рад.

Активну участь в онлайн-нараді взяли голова Запорізької обласної ради Олена Жук і керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко.

Як зазначив Президент УАРОР Сергій Чернов, сьогодні регіонам необхідні розвиткові проєкти, а не проїдання грошей. Головною умовою для створення і реалізації таких проєктів є бюджети розвитку, які цього року вкрай обмежені майже у всіх областях країни.

Більшу частину уваги учасники онлайн-наради приділили пошукам шляхів зміцнення інституцій місцевого самоврядування, зокрема, районних рад. 

Українська асоціація районних та обласних рад висловила консолідовану позицію обласних рад країни та звернулась до керівника Офісу Президента України з пропозиціями вирішення проблем, що склалися на районному рівні місцевого самоврядування. Так, УАРОР довела, що районні ради не мають можливості здійснювати свої конституційні повноваження на належному рівні через відсутність фінансування. Ускладнює ситуацію й те, що процес передачі майна від районних рад громадам не має якісного нормативного забезпечення та призводить до погіршення надання послуг громадянам.  

Члени УАРОР детально обговорили внесення змін до Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування» з урахуванням процесів децентралізації. Попередньо, спільну позицію по законодавчому врегулюванню діяльності рад лідери Асоціації висловлять 11 травня в стінах Верховної Ради України.

За словами голови Запорізької обласної ради Олени Жук, Запорізька облрада готова виступити на захист громад, як базового рівня місцевого самоврядування, на якому забезпечуються життєві потреби запоріжців. 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
28.04.2021