Голова Запорізької обласної ради обговорила шляхи співробітництва з Почесним консулом Республіки Албанія в Україні

Сьогодні, 26 січня, з робочим візитом до Запоріжжя завітав Почесний консул Республіки Албанія в Україні пан Шахін Омаров, де провів зустріч із головою Запорізької обласної ради Оленою Жук.

Вони обговорили  питання співробітництва між Запорізьким регіоном та Албанією. Пан Шахін Омаров запевнив Олену Жук у тому, що Албанія має наміри допомагати Запорізькій області та підтримує Україну у її щоденній боротьбі. Своєю чергою, Олена Юріївна розповіла про болючі питання життя людей в окупації та подякувала за усю допомогу, яку народ Албанії надає українцям.

Одним із напрямків співпраці є допомога албанській діаспорі в Запорізькій області. Наразі три села в регіоні, де компактно проживають українські албанці, знаходяться під окупацією: Девнинське, Георгіївка та Гаммівка. У рамках візиту до Запоріжжя Почесний консул привіз гуманітарну допомогу та зустрівся з представниками діаспори.

- Налагодження плідного співробітництва з Албанією є одним із пріоритетних завдань для Запорізької обласної ради. Ми щиро вдячні за те, що Почесний консул відвідав Запоріжжя. Цінуємо усі слова підтримки та усі дії, які полегшують життя людей в нашому регіоні. Впевнена, що співпраця між Запорізькою областю та Албанією буде плідною, вигідною та корисною для усіх. Дякуємо за підтримку та допомогу, яку Албанія та албанці надають українцям, це дуже вагомий внесок у нашу спільну Перемогу, - зазначила Олена Жук.

Дипломатичні відносини між Албанією та Україною були встановлені 30 років тому, але відносини українського та албанського народів налагодились ще у XVIII столітті, коли албанські переселенці оселилися в Одеській та Запорізькій областях.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
26.01.2023