Геннадій Фукс: «Питання захисту земельних прав запорізьких громад є принциповим для обласної влади»

Депутати Запорізької обласної ради увійдуть до складу робочої групи, яка буде розглядати проблемні питання передачі з державної власності земель сільгосппризначення до комунальної власності громад.

Таке рішення сьогодні було прийнято на нараді, у якій взяли участь голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух, заступник голови обласної ради Геннадій Фукс,  голова комісії облради з питань агропромислового комплексу, сільськогосподарського виробництва та земельних відносин Олег Ніколенко, депутат обласної ради Олег Каліман, керівники низки громад та фермерських господарств регіону.

Учасники зустрічі обговорили проблемні питання, пов’язані з діяльністю ГУ Держгеокадастр у Запорізькій області. Зокрема, йдеться про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності територіальних громад.

Як зазначив депутат обласної ради Олег Ніколенко, до нього особисто та представників аграрної комісії облради надходять десятки звернень від представників громад зі скаргами на діяльність регіонального управління Держгеокадастру. Через певні схеми державна земля переходить у приватну власність, громади недотримують суттєві кошти та втрачають важливий ресурс. 

Ця ситуація потребує уваги представників влади на всіх рівнях та контролю з боку громадськості, підкреслив заступник голови обласної ради Геннадій Фукс.

-Питання захисту земельних прав запорізьких громад є принциповим для обласної влади. Ця ситуація вимагає втручання як облдержадміністрації, так і обласної ради. Ми знаємо, що Держгеокадастр перебуває в постійній реорганізації, але такого бардаку як зараз, ще не було. Тобто люди просто користуються нагодою. Це вимагає уваги і обласної влади, і громадськості. Тому спільно з аграріями було прийнято рішення, що буде створено робочу групу, яка буде розглядати конкретні проблеми по окремих громадах, підіймати їх в область публічності та приймати певні заходи, в тому числі й звернення в правоохоронні органи, – наголосив Геннадій Фукс.

До складу робочої групи, зокрема увійдуть депутати обласної ради, в тому числі члени комісії з питань агропромислового комплексу, сільськогосподарського виробництва та земельних відносин, представники громад та агропромислового сектору Запорізької області.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
02.04.2021