Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні UNFPA поширює співпрацю з громадою Запорізької області

Напередодні голова обласної ради Олена Жук та координатор з екстреного реагування Фонду Маджід Рафіхі провели координаційну зустріч й обговорили можливі шляхи розширення співпраці й допомоги жителям Запоріжжя.

У зустрічі також взяла участь польова спеціалістка з протидії гендерно зумовленого насильства (ГЗН)  Фонду ООН у галузі народонаселення Маргарита Трипольська.

Учасники зустрічі обговорили ті проєкти, які вже успішно реалізовані у Запоріжжі. Зокрема, у Запоріжжі за ініціативи Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні  у липні минулого року розпочав роботу Центр допомоги врятованим. Центр став першим подібним сервісом, де люди, котрі виїхали із зони активних бойових дій та/або тимчасово окупованих територій, можуть отримати комплексну допомогу в одному місці, в тому числі соціальну, психологічну та правову консультації.

«ВОНА хаб» — це  ще один проєкт, реалізований Фондом і направлений на розвиток професійного потенціалу та фінансової спроможності жінок, які постраждали від домашнього насильства або знаходяться у групі ризику.

Для жінок та дівчат, які мають потребу у психологічній та соціальній підтримці працює ще й простір «Вільна». За підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні проєкт було реалізовано благодійним фондом «Посмішка». Крім того, у Запоріжжі працюють 4 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги.

 Кожен з цих проєктів направлений на реалізацію принципів та місій Фонду, пов’язаних з реалізацією програм у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та підтримки потенціалу молоді. В умовах війни цей напрямок особливо важливий, адже в кризових умовах кількість жінок, які потерпають від гендерно зумовленого насильства та потребують професійної допомоги, різносторонньої підтримки й захисту своїх прав, на жаль, зростають.

Олена Жук наголосила на важливості розвитку більшої кількості проєктів на підтримку жінок та молоді у Запоріжжі, в тому числі щодо навчання й виховання, професійної психологічної підтримки.  Адже місто Запоріжжя з початку повномасштабного вторгнення рф на територію України прихистило сотні родин, які через війну опинилися в складних життєвих обставинах і  потребують допомоги.  Своєю чергою Маджід Рафіхі висловив сподівання, що за підтримки й розуміння з боку обласної ради Фонду вдасться реалізувати нові успішні  ініціативи на підтримку жителів регіону.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
05.04.2023