Фестиваль «Акорди Хортиці» визначив переможців

12 червня у концертному залі імені М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії відбулося урочисте нагородження та гала-концерт переможців ХХ ювілейного Міжнародного конкурсу-фестивалю юних музикантів «Акорди Хортиці».

Цього року конкурс-фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва проходив у новому, дистанційному форматі. Виступ конкурсантів оцінювало високопрофесійне журі, до складу якого увійшли відомі викладачі, оперні та симфонічні диригенти, співаки, музикознавці, виконавці на духових, ударних та народних інструментах. Незважаючи на дистанційний формат проведення, у цьому році конкурс зібрав понад 800 юних виконавців з 13 країн Європи.
Як ніколи, на ювілейному конкурсі-фестивалі було дуже важко визначити одного володаря Гран-прі, тому журі прийняло рішення присвоїти найвищу нагороду аж 16 юним даруванням! Традиційний приз «Симпатія оркестру» від головного диригента академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії, художнього керівника конкурсу-фестивалю, народного артиста України В'ячеслава Реді – виступ з академічним симфонічним оркестром. За 20 років співпраця з цим яскравим колективом дала можливість продемонструвати свій талант понад 500 юним музикантам.

Цього дня відбулося дві концертні програми. Першим відбувся концерт «Юні таланти Запорізького краю, де у виконанні солістів та колективів мистецьких шкіл Запоріжжя, Мелітополя та Енергодара прозвучали твори класичної та сучасної музики.

Свої таланти продемонстрували ансамблі скрипалів «Хорта», «Мажорчики» ЗДМШ № 2, ансамбль духових інструментів «Old school bend» ЗДМШ №1, вокальні ансамблі «Кампанеллі» і «O sole mio» ЗДШМ №1, хор «Менестрелі» ЗДМШ№ 2, симфонічний оркестр «Симфо Kids», муніципальний хоровий колектив «Запорізький молодіжний камерний хор», керівник – Оксана Братцева.

Ввечері, разом з академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії на чолі з головним диригентом В'ячеславом Редею неймовірну інструментальну магію подарували кращі з учасників фестивалю та справжні майстри сцени.

Концертні номери виконали: Корній Шелдунов – Ф. Мендельсон. Концерт для скрипки з оркестром І ч.; Марія Клименко – С. Рахмінінов. Концерт на тему Паганіні для фортепіано з оркестром, Сандра Василькова – М. Брух. Концерт для скрипки з оркестром № 1, І ч. та П. Сарасате «Циганські наспіви», Аста Дора Финнсдоттир – Ф. Ліст. Концерт №1 для фортепіано з оркестром.
Віртуозним виступом підкорила публіку народна артистка України Богдана Півненко, яка подарувала запоріжцям  композицію К. Сен-Санса Інтродукція і рондо-капріччіозо.
Без сумнівів, кожен конкурсант із задоволенням мріє знову повернутися на професійну сцену, зіграти з академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії та зануритися у вир овацій глядачів.
-З великим успіхом відбулося урочисте нагородження та гала-концерт переможців ХХ ювілейного Міжнародного конкурсу-фестивалю «Акорди Хортиці», - прокоментувала генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарева. - За ці роки понад 8000 учасників з 21 країни світу презентували своє мистецтво в рамках фестивалю! Пишаємося, що свого часу головами авторитетного журі були неперевершені майстри мистецтв, народні артисти України Мирослав Скорик, Вадим Гнєдаш, Юрій Кот, а цього року - віртуозна Богдана Півненко. Радіємо за переможців конкурсу Олександра Синчука, Олександра Михайлова, Вероніку Лемешенко та інших лауреатів, які зараз виступають на кращих сценах України та зарубіжжя. Вітаємо переможців цьогорічного конкурсу Марію Клименко, Сандру Василькову, Аста Дору Финнсдоттир, Корнія Шелдунова та всіх лауреатів і учасників. Ви - неймовірні! , - висловила переконання Ірина Конарева і подякувала засновникам  та партнерам  фестивалю.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради за матеріалами обласної філармонії

 

Дата публікації: 
14.06.2021