До кінця року в Україні планують вакцинувати понад 70 відсотків населення
Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час обласної наради у Запоріжжі, в якій взяли участь представники обласної, міської влади та керівники районів і територіальних громад в режимі онлайн.
Віктор Ляшко перебуває в обласному центрі з робочою поїздкою й з-поміж іншого планує відвідати ще один центр вакцинації, який відкривають у ТЦ «Амстор» у Хортицькому районі міста Запоріжжя.
За словами посадовця, за минулий тиждень в Україні було зафіксовано пікову кількість захворілих на коронавірусну інфекцію. При цьому, 5,8 відсотка зареєстрованих хворих були вакциновані, з понад 27 тисяч госпіталізованих за тиждень лише 1700 мали щеплення. Це говорить на користь вакцинації, адже щеплення дозволяє уникнути важких ускладнень від перебігу хвороби, - підкреслив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Він також наголосив на важливості ефективної організації роботи пунктів щеплення в усіх поселеннях у період зростання попиту на вакцинацію.
Міністр наголосив, що пунктів щеплення має бути більше, їх бажано розташувати за межами центрів первинної медико-санітарної допомоги, аби уникнути перевантаження на медичні заклади. Крім того, необхідно передивитися підходи до роботи мобільних бригад аби зменшити кількість людей у чергах. Приміром, збільшивши кількість працівників, які можуть проводити реєстрацію та полегшити роботу лікарів у пунктах щеплення.
За даними обласного лабораторного центру, протягом останньої доби в області проведено 9 156 щеплень, з них 5 419 осіб отримали першу дозу вакцини. Всього ж з початку вакцинальної кампанії в області щеплена 299 131 особа. За статистичними даними 80% захворілих не мали щеплення, при цьому жоден з вакцинованих пацієнтів не потрапив до реанімації.
За даними Мінохорони здоров’я Запорізька область посідає 19 місце за темпами вакцинації.
У нараді також взяли участь перший заступник голови обласної ради Людмила Любім та заступник голови ради Владислав Куценко. Керівництво обласної ради наполягає на посиленні відповідальності влади на місцях і керівників комунальних підприємств, в тому числі обласних закладів охорони здоров’я та освіти під час епідемії:
-Після піку захворювання буде пік кадрових рішень, - звернулася Людмила Любім до присутніх на нараді й зауважила, що від керівництва на територіях дуже багато залежить, - Ваші дії, ваша позиція рятують життя людей, а саме це – життя й здоров’я людей сьогодні є найважливішим. Необхідно вжити усі необхідні заходи для посилення карантину, збільшення кількості вакцинованих осіб, аби стримати чергову хвилю захворюваності, ускладнень від хвороби й зменшити навантаження на госпітальні відділення регіону.
В продовження наради учасники також обговорили не менш актуальне питання – підготовку й початок опалювального сезону в області. На сьогодні не всі комунальні підприємства мають укладені договори з ТОВ «Нафтогаз трейдинг» на постачання газу. Тож заступник голови облради Владислав Куценко підкреслив важливість вчасного підключення тепла:
- Обласна рада вимагає від керівників КНП та інших закладів якнайшвидше вжити необхідних заходів для укладання відповідних договорів. У разі виникнення проблем з газопостачальником ми готові надавати підтримку та допомогу. Водночас, керівники комунальних підприємств, які затягуватимуть з укладанням договорів, нестимуть за це персональну відповідальність, оскільки відсутність тепла в лікарнях ставить під загрозу життя й здоров’я пацієнтів.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради