Для покриття втрат місцевим бюджетам нададуть додаткову дотацію 3,1 млрд грн

Другий етап розподілу додаткової дотації для органів місцевого самоврядування затверджено на засіданні Уряду. 

Ці кошти будуть спрямовані на потреби обласних бюджетів Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей та 516 бюджетів територіальних громад. Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

У держбюджеті України на 2023 рік передбачено 24 млрд гривень на додаткову дотацію місцевим бюджетам для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією рф.

Відповідно до прийнятого розпорядження органи місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях, отримають додаткове фінансування для ефективного здійснення своїх повноважень та забезпечення першочергових потреб на місцевому рівні.

– В умовах війни територіальні громади відчули негативний вплив через втрату надходжень до місцевих бюджетів. Особливо це стосується територіальних громад Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської та Херсонської областей. Уряд України активно здійснює підтримку місцевих бюджетів, на всій території нашої держави. За рахунок цих ресурсів органи місцевого самоврядування і надалі мають можливість забезпечувати фінансування першочергових потреб на місцевому рівні, – прокоментував рішення Уряду перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін.

Розподіл додаткової дотації буде здійснюватися щокварталу між місцевими бюджетами з урахуванням фактичних надходжень до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, перший етап розподілу додаткової дотації у сумі 10,2 млрд грн для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування було затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.03.2023 № 209-р.

 

Джерело: прес-служба Міністерства фінансів України

Відділ комунікацій Запорізької області

 

Дата публікації: 
08.05.2023