Для подальшого врегулювання економіки Запорізька обласна рада розглядає механізми підтримки людських ресурсів, оптимізації бюджетів і кооперації зусиль (ВІДЕО)

Запорізька обласна рада розробляє план виходу з фінансово-економічної кризи, спричиненої пандемією коронавірусу та світовою фінансовою кризою. За ініціативи першого заступника голови Запорізької обласної ради Єгора Семенкова проведено експертне обговорення на тему «Сучасні виклики та загрози для України в умовах світової фінансової кризи та пандемії коронавірусу».

На базі Національного університету «Запорізька політехніка» представники регіональної влади та наукових кіл обмінялись думками щодо формування плану дій після завершення карантинних заходів.

- Рано чи пізно карантин завершиться, і ми повинні бути готовими відновити стабільну роботу всіх галузей економіки і, в першу чергу, соціальної інфраструктури. На порядку денному – вирішення проблем із фінансуванням медицини, адже, порівняно із 2019 роком, держава цього року не додає сотні мільйонів гривень на функціонування медичних закладів. Депутатам Запорізької обласної ради, Запорізькій облдержадміністрації необхідно вирішувати, яким коштом покривати ці бюджетні дірки, - зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.

На його думку, першочерговим завданням влади є секвестр (перегляд) бюджету, зміна підходів до фінансування проєктів, які не мають життєво необхідного навантаження, на користь програм, що мають бути захищені на 100 відсотків. Серед них – фінансування медицини.

- Коронавірус, медична реформа, падіння економіки, світова фінансова криза – на кожен з цих викликів необхідно відповідати оперативно, задіюючі всі необхідні інструменти. Тому, якщо не об’єднаються влада, бізнес і наука, нам не вибратись із цієї кризи. Завдання науки – спрогнозувати, в яких галузях буде найпоширеніша криза, на які відсотки відбудеться просідання економіки. Після цього влада зможе сфокусувати свої зусилля і підтримати ті сфери, які забезпечують функціонування державності і економічної стабільності держави. В Запорізькій області це, в першу чергу, металургія, машинобудування, енергетика, які дають більшу половини загального обсягу виробленої продукції, - зазначив Єгор Семенков.

На думку депутата Запорізької обласної ради Едуарда Гугніна, який долучився до експертного обговорення, крім медичної проблеми, коронавірус несе колосальні збитки для великого промислового виробництва, малого та середнього бізнесу. Через це бюджет недоотримає мільйони гривень. Тож, сьогодні всі повинні адаптуватись до нових умов життя і праці. Про проблеми в сфері освіти, спричинені корона вірусною інфекцією та карантинними заходами, говорив депутат Запорізької обласної ради Сергій Бєліков.

Запрошений до участі в обговоренні народний депутат України Олександр Кабанов наголосив на важливості комунікації між центральними і регіональними органами влади та громадськістю.

Заступник керуючого справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради, кандидат наук з державного управління, доктор філософії Юлія Погребняк акцентувала увагу на тому, що регіональна влада, плануючи свої дії, не має права на помилку, адже є найбільш наближеною до людей і до забезпечення їхніх базових потреб.

Свої рекомендації в даній ситуації дав доктор економічних наук,  професор кафедри економіки та митної справи Національного університету «Запорізька політехніка» Андрій Карпенко. На його думку, необхідно розвивати локальні системи. А саме – людський капітал, підтримуючи робочу силу, використовувати час карантину для саморозвитку, поєднуючись до нових соціальних ініціатив, оптимізувати виробничі процеси і консолідувати зусилля на всіх рівнях.

Тож, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков  сформулював першочергові заходи для виходу із кризи: захист місцевих виробників, розробка програми імпортозаміщення, дієва підтримка малого та середнього бізнесу, посилення правоохоронних заходів.   

Результатом експертного обговорення стала ідея створення антикризового штабу Запорізької області, ініціатором якого готова виступити Запорізька обласна рада.

P.S. Під час проведення «круглого столу» було враховано всі вимоги  санітарно-епідеміологічних норм.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
25.03.2020