Для підлітків і молоді Запорізької області збудують сучасний скеледром

Спортивно-туристичну інфраструктуру Запорізької області невдовзі може поповнити унікальний скеледром. Створення нового об’єкту ініціюються депутати Запорізької обласної ради і комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради.

Сьогодні відбулось попереднє обговорення проєкту, який планують звести на майданчику біля Центру туризму на вул. Немировича-Данченка в Запоріжжі. Кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації щодо будівництва скеледрому в даному закладі цього року виділив депутат обласної ради Ярослав Криль. Це – 85 тис грн в рамках Програми сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами Запорізької обласної ради на 2017-2020 роки. Повний комплект ПКД має бути готовий до вересня цього року.

Сьогодні уже вироблено 3D-модель майбутнього скеледрому, орієнтовна вартість якого становитиме 2 – 2,5 млн грн.. За умови виділення фінансування, унікальний об’єкт може стати на службу молоді вже до кінця наступного року. Еталонна стіна для скелелазіння становитиме 12 метрів, всі три інші частини – приблизно по 10 метрів. На них можна буде відточувати майстерність з гірського туризму та техніку пішохідного туризму. По периметру ділянку планують облаштувати для занять, зробити місця для вболівальників, висадити нові декоративні насадження, зробивши її сучасною і комфортною.

За словами директора комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради Олександра Романчука, з 2 285 гуртківців близько 40 відсотків займаються спортивним туризмом. Тобто  в створенні цього об’єкту зацікавлені щонайменше 600-800 вихованців закладу. 

- Скеледром стане магнітом для спортсменів і туристів з усіх куточків України. А це – додатковий бонус для Запорізької області. Але, найголовніше, це – спосіб зайняти нашу запорізьку молодь, наповнити її життя здоров’ям і енергією, - зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, який сьогодні провів робочу нараду в Центрі туризму, розібравшись із технічними особливостями майбутнього скеледрому і оглянувши локацію для його розташування. 

За словами Олександра Романчука, Центр туризму робить ставку на залучення до гуртків дітей з сільської місцевості.

- На новому скеледромі ми зможемо готувати наших вихованців до кубків і чемпіонатів України. На цій сертифікованій базі буде можливість приймати змагання регіонального і всеукраїнського рівня. Якщо нам вдасться втілити цей проєкт в життя, Запорізька область стане центром розвитку спортивного туризму в Україні, - зазначив Олександр Романчук.

Для своїх гуртківців та учнівської молоді області Центр щорічно проводить близько 50 обласних масових заходів туристсько-краєзнавчого, військово-патріотичного, дослідно-експериментального напрямків позашкільної освіти.

На важливості обєднання зусиль заради будівництва скеледрому у Запоріжжі наголосив й начальник управління організаційного забезпечення виконавчого апарату Запорізької обласної ради Анатолій Остапенко:

- Сьогодні є запит молоді на розвиток активного відпочинку. На вулицях значно збільшилась кількість підлітків і молодих людей на велосипедах, роликах, скейтах. Ми прагнемо збільшити кількість майданчиків для паркуру, зон для активного відпочинку. Тому будівництво скеледрому є дуже нагальним проєктом.

Довідка: Головною формою навчально-виховної діяльності у закладі є гурткова робота. В 2019-2020 н.р. у 155 гуртках навчалось 2285 вихованців. Освітній процес було організовано за напрямками:

- туристсько-краєзнавчий:

Туристсько-спортивний профіль – 88 гуртків (1305 вихованців);

Краєзнавчий профіль – 45 гуртків (670 вихованців);

- дослідно-експериментальний – 3 гуртки (30 вихованців);

- військово-патріотичний – 19 гуртків (280 вихованців).

Протягом останніх років одним із стратегічних напрямків роботи Центру було створення мережі гуртків у сільській місцевості – це міста районного підпорядкування, селища міського типу та села області. 

Кількість груп у сільській місцевості у 2019-2020 н.р. складає 78, що становить 50% від загальної кількості груп гуртків. Кількість груп гуртків у містах обласного підпорядкування (Бердянськ, Токмак, Мелітополь) – 33 або 21 %; у м. Запоріжжя – 45 або 29 %.

Починаючи з 2018 року започатковано облік мережі гуртків в об’єднаних територіальних громадах. Їх налічується 43. 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
07.07.2020