Депутати затвердили обласну програму розвитку малого і середнього підприємництва

Комплексна програма розроблена на 2021-2023 роки. Її розробка – це результат спільної роботи підприємців, місцевого самоврядування та державної влади.

 У програмі визначено такі операційні цілі:

- нові можливості для бізнесу. Розширення доступу до фінансових ресурсів;

-  інформування бізнесу та підвищення якості комунікацій;

- якісні послуги. Розвиток інфраструктури підтримки бізнесу;

-підприємництво для всіх;

-підвищення рівня конкурентоспроможності місцевих товаровиробників.

Фінансування програми передбачено коштом обласного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, які не заборонені законодавством.  Зокрема, з обласного бюджету програмою передбачені витрати у сумі  10, 8 млн грн на 3 роки. В цьому році на реалізацію програмних заходів заплановано 1,1 млн грн.

Дві третини зайнятих працівників підприємств області зосереджено у малому та середньому бізнесі. Серед всіх підприємств області у 2019 році малий та середній бізнес становив 99,8 %. Це понад 70,3 тис фізичних осіб - підприємців та понад 15 тис підприємств (7 місце серед регіонів України), - зазначено в обласній програмі. Регіональна політика з розвитку малого та середнього підприємництва  залишається одним із пріоритетних напрямів, що визначено Стратегією регіонального розвитку Запорізької області на період до 2027 року, затвердженої рішенням Запорізької обласної ради від 12.12.2019 № 134.

Під час розгляду проєкту рішення депутати висловили пропозицію про можливе доопрацювання програми в подальшому та збільшення її фінансування.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
18.03.2021