Депутати вивчають причини виникнення пожежі в обласній інфекційній лікарні

Відбулося засідання комісії з проведення службового розслідування відносно директора КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» Володимира Шинкаренка – комісія  визначилась із планом роботи.

До складу комісії, яку очолює депутат Вячеслав Колесников, увійшли співробітники виконавчого апарату обласної ради та представники всіх депутатських фракцій, зокрема, в першому засіданні взяли участь депутати Ірина Лєх, Олег Чернов, Маргарита Трипольська, Олександр Передерій та Олексій Кравчун.  

В рамках проведення службового розслідування члени комісії ознайомляться з  документацією щодо виконання вимог протипожежної безпеки у КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» та перевірять  виконання наказів та інструкцій про встановлення протипожежного режиму. Також комісія запросить у керівництва лікарні копії наказів про визначення осіб, відповідальних за забезпечення пожежної безпеки, журнали реєстрації інструктажів, документацію щодо дій персоналу у разі виникнення пожежі та ін.

Комісія заслухає висновки розслідувань щодо причин виникнення пожежі від прокуратури, поліції та ДСНС. Також члени комісії обов’язково звернуться із проханням про пояснення до  директора КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня»  Володимира Шинкаренка. Відповідно до рішення ради, з 19 березня він відсторонений від виконання обов’язків керівника медустанови. Станом на сьогодні він  перебуває на лікарняному.

До 18 травня комісія має намір завершити службове розслідування й оприлюднити його результати.

Нагадаємо, 3 лютого 2021 року у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» сталася пожежа, в наслідок якої загинули 4 людей. За цим фактом обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження.

Слідством відпрацьовується декілька версій виникнення загоряння, зокрема,  використання медичного обладнання без наявності відповідних дозволів, з порушенням встановлених правил, що призвело до витоку кисню через систему штучної вентиляції легень з подальшим його критичним накопиченням у приміщенні палати та вибухом з виникненням пожежі.

18 березня на сесії Запорізької обласної ради було прийнято рішення про створення комісії з проведення службового розслідування відносно директора КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня»  В. Шинкаренка.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
05.04.2021