Депутати секвестрували на користь медицини 125 млн грн. обласного бюджету (ВІДЕО)

Більшістю голосів депутати Запорізької облради всіх груп і фракцій підтримали секвестр обласного бюджету. Адже тільки термінове дофінансування медичної галузі дозволить запорізьким лікарням і лікарям проводити необхідні заходи в умовах пандемії корона вірусної інфекції COVID – 19.

- Показники, закладені в бюджеті Запорізької області, що був прийнятий в грудні 2019 року, сьогодні не виконуються. «Просідання» в січні-лютому склали 60 млн грн., в березні очікується недовиконання бюджету на рівні 40 млн грн.. До того ж, по економіці Запорізької області, як і по економіці всього світу, боляче вдарив COVID – 19. Тому ми повинні оперативно приймати серйозні рішення, - зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, коментуючи підсумки сьогоднішнього пленарного засідання.

На потреби запорізької медицини депутати направили 125 млн грн.. Кошти будуть спрямовані як на боротьбу із коронавірусною інфекцією, зокрема, на забезпечення лікарень медичним обладнанням та засобами захисту, так і на підтримання комунальних некомерційних підприємств.

Для цього довелось зняти частину капітальних видатків з багатьох інфраструктурних проектів. Так, зменшено фінансування обласної програми «Питна вода», об’єктів будівництва і реконструкцій.

- Сьогодні ми повинні забезпечити всім необхідним лікарні і лікарів. Тому ці кошти акумульовані і направлені на підтримку медицини, - підкреслив Єгор Семенков і наголосив, що ці кошти повинна буда виділити держава: або у вигляді державної субвенції, або від Національної служби здоров’я. Адже медичні заклади, які в рамках державної медичної реформи з 1 квітня переведено в формат комунальних некомерційних підприємств, суттєво недофінансовані.  

Більше того, до кінця цього року у закладів охорони здоров’я Запорізької області є суттєва потреба в фінансуванні. Ця сума, щонайменше, складає 407 млн грн. – кошти потрібні для сталого функціонування КНП Запорізької області (Запорізької обласної клінічної лікарні, Запорізької обласної інфекційної лікарні, обласного протипухлинного центру та ін..). Ще 72 млн. грн. не вистачає на функціонування таких установ, як дитячий будинок «Сонечко», судмедекспертиза, МСЕК та ін..    

Депутати актуалізували проблему вже сьогодні, направивши відповідні звернення до Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Національної служби здоров’я України, аби ці органи центральної влади виконали свій державний обов’язок, який покладено на них Конституцією України, профільним законодавством і виділили необхідні кошти з державного бюджету.

Своєю чергою, депутати Запорізької обласної ради мають резерв і готові перерозподілити на потреби медицини кошти своїх депутатських фондів.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
03.04.2020