Депутати розпочали передсесійну роботу в комісіях

В постійних комісіях облради розпочато обговорення питань, винесених головою обласної ради на розгляд четвертої сесії.

Одне з головних питань стосується внесення змін і доповнень до обласного бюджету на 2021 рік. За перше півріччя цього року прогнозні показники бюджету перевиконані на 217 млн 74 тис грн. Тож, членів постійної комісії з питань будівництва, транспорту, зв’язку та паливно-енергетичного комплексу, які зібрались сьогодні на засідання, цікавив перелік напрямків і об’єктів, на які будуть скеровані додатково зароблені кошти обласного бюджету.

Депутати під керівництвом голови комісії Олександра Машинського акцентували увагу на необхідності забезпечити комунальні заклади і установи Запорізької обласної ради пожежною сигналізацією.

- Поза сумнівами, що необхідно виділяти кошти на ремонт шкіл і лікарень в громадах. Але ми – як чоботарі без чобіт. В наших комунальних закладах і установах течуть дахи, діряві труби, відсутня протипожежна сигналізація… Особливо загрозливою є ситуація в Бердянському геріатричному пансіонаті, де літні люди маломобільні, на інвалідних візках. Тож, давайте вирішимо ці питання, - запропонував депутат облради Олександр Галіцін. 

За попередніми підрахунками, на забезпечення комунальних закладів і установ протипожежною сигналізацією необхідно близько 160 млн грн. Депутати облради вирішили звернутись по допомогу до народних депутатів України, адже коштом обласного бюджету проблему не вирішити.

Значну увагу приділили учасники сьогоднішнього засідання Олександр Галіцін, Олег Каліман, Олександр Машинський,  Артем Попов і Алевтина Лепетченко питанню ремонту і реконструкції доріг. Як пояснив заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Дмитро Кабанов, цього року Запорізька область планує отримати 750 млн грн кредиту для ремонту доріг загального користування. Освоїти цю суму планують за два роки. Передбачається, що цього року область отримає 73 млн грн, решту – наступного року. Розраховуватись по кредиту будуть впродовж 5-ти років за рахунок державних субвенцій.

Крім того, члени постійної комісії з питань будівництва, транспорту, зв’язку та паливно-енергетичного комплексу розглянули низку профільних питань. Більшість із них стосується проведення будівельних робіт в громадах області.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради    

 

Дата публікації: 
20.07.2021