Депутати розглядають проєкт, що може покращити якість життя людей з вадами слуху (ВІДЕО)

Запоріжці із вадами слуху зможуть значно розширити свої можливості сприйняття світу. Завдяки сучасним технологіям, більше 2,5 тисяч жителів регіону матимуть змогу покращити комунікацію і отримувати більше сервісів, які раніше їм були недоступними. Принаймні, на це налаштований проєкт, що його депутатам Запорізької обласної ради запропонували представники громадської організації «Громадський рух» «Соціальна єдність».

Депутати Запорізької обласної ради Сергій Знаменський, Василь Хвостак та начальник управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету Оксана Клиба провели зустріч із представниками організації, яка розробила і уже успішно втілила в життя мобільний додаток, що здійснює якісний переклад на жестову мову і навпаки. Можливості додатку наочно продемонстрував секретар ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» Андрій Гулідін. Проєкт вже працює у більшості регіонів України, допомагаючи людям із вадами слуху отримувати безліч сервісів. І, в першу чергу, розраховувати на життєво необхідну допомогу від лікарів, поліцейських, представників органів влади – і бути впевненими, що їх почують і зрозуміють. За словами Андрія Гулідіна, центр перекладу працює цілодобово.

- Підтримка з боку влади в реалізації цього проєкту необхідна, аби відповідним програмним забезпеченням були обладнані основні заклади і установи, куди найчастіше звертаються люди із вадами слуху, - лікарні, бібліотеки, спортивні секції, ЦНАПи тощо, - зазначив представник ГО «Громадський рух «Соціальна єдність».

Своєю чергою, депутати облради відзначили важливість сучасних технологій у вирішенні проблем людей з обмеженими можливостями.

- Сьогодні акценти зміщено на органи місцевого самоврядування. Тож, ми, депутати Запорізької обласної ради, підтримуємо такі нішеві проєкти, які направлені на покращення якості життя людей, - зазначив депутат Запорізької обласної ради Сергій Знаменський.

Розповсюдження інформації про подібні сервіси і підтримка їх – одна з задач місцевої влади, - впевнений депутат Запорізької обласної ради Василь Хвостак.

- Ми – за зняття бар’єрів для людей з певними вадами. Тому ми беремось за управлінську, інформаційну і, можливо, фінансову підтримку цього проєкту, - наголосив Василь Хвостак. 

До обговорення можливостей сучасного сервісу депутати облради залучили фахівців профільних департаментів, які обслуговують людей, в тому числі і з вадами слуху.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
09.09.2020