Депутати профільних комісій розглянуть звіти керівників комунальних підприємств обласної ради

Рішення про проведення робочої наради, де будуть представлені звіти комунальних підприємств щодо фінансово-господарської діяльності, було ухвалене сьогодні на засіданні постійної комісії облради з питань бюджету.

Участь у роботі комісії, яка відбулась під головуванням депутата обласної ради Володимира Кюрчева, взяли заступники голови облради Геннадій Фукс та Владислав Куценко. 

У порядку денному комісії було 57 питань. Перш за все, депутати розглянули листи та проєкти розпоряджень голови ЗОДА, що стосуються субвенцій з державного бюджету місцевим. Зокрема, ухвалили рішення щодо збільшення субвенцій на будівництво, ремонт та утримання доріг комунальної власності на 133,9 млн грн.

Також члени комісії затвердили розподіл субвенцій на виплату компенсацій на придбання житла для учасників Революції гідності та учасників бойових дій на територіях інших держав, внесли технічні зміни до Програми сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами облради на 2021-2025 рр. та затвердили склад тимчасової контрольної комісії, яка перевірить фінансово-господарську діяльність КП «Запорізький інститут регіонального розвитку» та «Готель «Україна».

Питання контролю за діяльністю комунальних підприємств, що знаходяться у власності обласної ради, гостро постало під час розгляду звернень КП стосовно фінансової підтримки з обласного бюджету.

Як зазначив голова комісії Володимир Кюрчев, жодне з комунальних підприємств при затвердженні фінансових планів на рік не передбачало збитків. Тому виникає питання, чому вони звертаються за виділенням додаткових коштів з бюджету області. У кожному випадку необхідно розбиратися окремо та детально вважає голова бюджетної комісії:

-Необхідно провести робочу нараду про виконання фінансового плану кожним комунальним підприємством. За участі керівників цих підприємств, головних бухгалтерів, депутатів профільних комісій. Перш ніж приймати будь-які рішення, ми маємо розуміти, що відбувається на цих підприємствах, – зазначив Володимир Кюрчев.

Як підкреслив заступник голови обласної ради Геннадій Фукс, депутати обласної ради мають ефективний механізм контролю за діяльністю комунальних підприємств. Це тимчасові комісії, які можуть перевіряти фінансово-господарську діяльність та робити відповідні висновки.

Таким механізмом може стати й перевірка дотримання умов контракту керівника комунального підприємства, вважає заступник голови облради Владислав Куценко.

Робоча нарада, де будуть розглянуті звіти керівників обласних комунальних підприємств, згідно з рішенням комісії відбудеться до пленарного засідання сесії.

Що стосується звернень неприбуткових комунальних підприємств, які також були у порядку денному, їх члени комісії більшістю голосів спрямували на розгляд облдержадміністрації. Адже розпорядниками коштів за відповідними програмами є профільні департаменти ЗОДА. А вже  фінальні рішення щодо кожного підприємства ухвалюватимуть  депутати обласної ради.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
09.06.2021