Депутати постійної комісії з питань екології пропонують розробити комплексну програму збереження водних ресурсів

Цього тижня депутати Запорізької обласної ради, члени постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування разом з учасниками Відкритої платформи «Екокрай» провели виїзну робочу нараду у Приморську та Бердянську.

Депутати на власні очі пересвідчилися у тому, що розмиття берегової смуги у Приморську може призвести до екологічного лиха. Курортне місто вже втратило близько 3,5 га прибережної території. Врятувати ситуацію й припинити руйнацію берегової лінії можна з допомогою установки спеціальних бунів. Втім ефективність берегоукріплення забезпечить лише комплексний підхід. Наразі бази відпочинку намагаються проводити берегоукріплення на свій розсуд, що не дає позитивного результату. Вартість робіт з берегоукріплення становить близько 100 млн грн, — завелика сума для бюджету територіальної громади, тож депутати обговорили механізми залучення коштів з різних джерел, в тому числі через Державний фонд регіонального будівництва.

- Першим кроком стане розробка Стратегії розвитку Азовського узбережжя, в якій обов’язково треба прописати необхідні проєкти з берегоукріплення. Після цього - подати проєкт на фінансування з ДФРР, адже власними коштами громада цю проблему не подолає, — зауважив  депутат обласної ради Сергій Путря.

Під час робочої поїздки до Бердянська, крім інших, у депутатів особливе занепокоєння викликав стан річки Обіточної. Ріка протікає територіями Більмацького, Чернігівського, Бердянського та Приморського районів Запорізької області та впадає в Азовське море. Проте, місцеві жителі скаржаться, що останні роки вона обміліла, а степова зона перетворилася практично на пустелю. Відсутність прісноводної водойми – проблема для місцевих жителів, які до того ж не мають і комплексного водопостачання. 20 із 30 навколишніх сіл використовують привізну воду. Місцева влада бачить розв'язання проблеми у придбанні земснаряду, який допоможе розчистити річище річки та зменшити рівень солоності Азовського моря.

- В Україні давно назріла необхідність втілення комплексної державної програми екологічного оздоровлення басейнів річок, ставків та Азовського моря, упорядкування водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, відновлення і збереження лісових ресурсів, відтворення й охорони біоресурсів, — підкреслив голова комісії, депутат обласної ради Ігор Чумаченко.

Депутати оглянули також низку інших об’єктів водопостачання та водовідведення курортних перлин Запорізької області. Усі виявлені екологічні проблеми, а також можливість створення відповідних програм депутати разом з експертами розглянуть на найближчому засіданні постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
23.04.2021