Депутати облради визначили еко-пріоритети на 2021 рік

Ситуація навколо Біляївського збагачувального комбінату у Вільнянському районі стала предметом жвавого обговорення депутатами під час робочого  засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування.

Члени комісії, які, до речі, зібрались у повному складі, вислухали різні точки зору на розбудову кар’єру. Так, депутат Вільянянської міської ради Дмитро Буркут наголосив, що, маючи дозвіл на зняття родючого шару ґрунту на 45 см, компанія зняла 70-75, а подекуди і 80 см ґрунту. Своєю чергою, юрист ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат» Олена Нестеренко наголосила, що це питання наразі з’ясовує спеціально створена експертна група. Вона також повідомила, що компанія готова встановити датчики вимірювання рівню радіаційної небезпеки як у Вільнянську, так і на території Павлівської ОТГ, де знаходиться кар’єр.

Ознайомившись з аргументами сторін, голова постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування Ігор Чумаченко запропонував створити тимчасову комісію Запорізької обласної ради з розгляду питань реалізації проєкту з будівництва каолінового кар’єру. Члену комісії Олександру Білому доручено підготувати проєкт відповідного рішення на сесії Запорізької обласної ради.

До розгляду комісії були також представлені питання про виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на природоохоронні заходи КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради, на природоохоронний захід стосовно ремонту самопливної каналізаційної мережі від ГКНС до ОС с. Велика Криниця під дорогою на с. Лугове та на капітальний ремонт трубопроводів Степногірської ГКНС. Як зазначили запрошені на засідання комісії представники Запорізької ОДА, не всі з представлених заходів можуть бути профінансовані за рахунок екологічного фонду. Деякі з них не відповідають Постанові Кабінету Міністрів, яка не передбачає фінансування капітальних ремонтів і реконструкцій об’єктів за рахунок екологічних фондів. За офіційними даними, на сьогодні вже надійшло запитів на природоохоронні заходи на суму, яка перевищує 700 млн грн. При цьому розмір екофонду Запорізької області в 2021 році (за попередніми розрахунками) – 104 млн грн. Тож, депутати були змушені зняти ці питання до з’ясування деталей.

Чималу увагу приділили депутати й питанню запобігання можливих катастрофічних явищ на території гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Молочний лиман». Як зазначив голова Кирилівської селищної ради Іван Малєєв, для розчистки промоїни лиману і підтримання його в робочому стані, необхідне придбання земснаряду. Депутати зголосились, що від стабільного життя лиману залежить і якість і кількість азовської риби, і функціонування дитячих оздоровчих таборів, і стан кирилівських пляжів. Тож, вирішили з’ясувати питання, чи може Запорізька обласна рада виділити кошти на придбання земснаряду, адже Молочний лиман знаходиться в зоні відповідальності Національного парку «Приазовський».

Члени постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування – Олександр Білий, Людмила Желєва, Олексій Кравчун, Валерія Матвієнко, Микола Пастушенко, Сергій Путря -     під головуванням Ігоря Чумаченка налагодили контакт із багатьма представниками територій і визначили екологічні пріоритети в роботі на 2021 рік.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради    

 

Дата публікації: 
27.01.2021