Депутати обласної ради розглянули зміни до проєкту бюджету Запорізької області на 2022 рік

Основні зміни, внесені після презентації проєкту бюджету на 2022-й рік, стосуються фінансового ресурсу для підвищення заробітних плат лікарям комунальних установ Запорізької обласної ради.

Сьогодні відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету під головуванням депутата обласної ради Володимира Кюрчева. У ньому взяли участь заступники голови обласної ради Геннадій Фукс та Владислав Куценко.

Члени бюджетної комісії розглянули питання, які планується включити до порядку денного найближчої сесії обласної ради. Ключове питання, яке належить розглянути депутатському корпусу – «Про обласний бюджет на 2022 рік».

Перший проєкт бюджету було презентовано 1 грудня на засіданні постійної комісії з питань бюджету. Сьогодні директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації Сергій Медвідь розповів про зміни до проєкту, які були внесені після ухвалення бюджету країни на наступний рік.

За словами Сергія Медведя, основні зміни стосуються ресурсів на підвищення заробітних плат для лікарів. Воно планується вже з початку 2022 року. В кінцевому варіанті проєкту бюджету області на наступний рік на підвищення заробітних плат лікарів комунальних установ регіону передбачено понад 29 млн грн. Але переважна більшість медичних закладів області фінансуються Національною службою здоров’я України, тому кошти на підвищення заробітних плат для працівників цих закладів мають бути передбачені в державному бюджеті.

-Саме фінансування медичних закладів, які працюють на договірних засадах з НСЗУ, є одним з найгостріших питань, що турбують сьогодні фахівців по всій Україні. Воно порушувалося на спільній нараді голів бюджетних комісій обласних рад країни. Адже це питання необхідно вирішувати на центральному рівні. Тому необхідно працювати з НСЗУ, бюджетним комітетом Верховної ради, Кабміном, аби усі лікарі отримали заявлене підвищення заробітної плати, – зазначив голова постійної комісії з питань бюджету облради Володимир Кюрчев.

Крім цього, сьогодні  члени бюджетної комісії затвердили зміни до бюджету поточного року та ухвалили Перелік заходів, спрямованих на охорону та раціональне використання природних ресурсів, що будуть фінансуватися коштом екологічного фонду. На виконання екологічних заходів коштом Фонду охорони навколишнього природного середовища у проєкті бюджету 2022 року передбачено 104,4 млн грн.

Відділ комунікацій ЗАпорізької обласної ради 

 

 

Дата публікації: 
14.12.2021