Депутати наполягають на збільшені фінансування комунальних закладів охорони здоров’я

Нагальні проблеми медичної галузі регіону розглянули сьогодні під час засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства.

До постійної комісії надійшла низка звернень від керівництва комунальних лікарень, які депутати розглянули й заслухали інформацію щодо поточної ситуації з надання медичних послуг. Зокрема, до комісії звернулося керівництво КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» про виділення 1 млн 250 тис грн. на закупівлю мобільного апарату замінної ниркової терапії,  майже 1,8 млн. грн на ремонт одного з корпусів медустанови та 887 тис грн на проведення ремонту й  встановлення приливно-витяжної вентиляції рентгенологічного відділення та дезінфекційного блоку лікувальних корпусів.

КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» звернулася із проханням про підтримку у проведенні капітального ремонту приміщень під рентгенологічний кабінет. На ці роботи з обласного бюджету необхідно направити 1,8 млн грн. Додаткового фінансування потребує також спеціалізований будинок дитини «Сонечко» -  2,1 млн грн потрібні на ремонт електромереж одного з корпусів установи та поточний ремонт приміщення однієї з дитячих груп.

Всі ці звернення депутати підтримали одностайно й висловили сподівання, що необхідні кошти для  галузі охорони здоров’я передбачать в обласному бюджеті під час його перегляду за результатами виконання за 9 місяців.

-В умовах наближення чергової хвилі пандемії залишати медичні установи області без уваги вважаю злочином. Питання підтримки наших медиків перебуває на щоденному контролі обласної влади, - зазначив заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко, який взяв участь у засіданні комісії. 

Крім того, депутати розглянули й підтримали звернення керівництва Молочанського дитячого санаторію щодо  виділення майже 873 тис грн. для закупівлі медичного обладнання, харчування для дітей, а також термінову заміну водонапірної вежі.

Торкнулися депутати й майнового питання  КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр». На балансі Центру обліковується, але не використовується майно, утримання та охорона якого «з’їдає» близько 2,5 млн грн щомісяця з бюджету закладу.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 

Дата публікації: 
23.09.2021