Депутатський корпус наполягає на належному фінансуванні служби екстреної медичної допомоги Запорізької області

Для забезпечення стабільної та повноцінної роботи комунального некомерційного підприємства «Територіальне медичне об'єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Запорізької обласної ради цього року не вистачає мінімум 67,3 млн грн..

Минулого року на функціонування служби екстреної медичної допомоги з державного бюджету було направлено 366,5 млн грн. Гроші пішли на оплату праці працівників відповідно до тарифної сітки, придбання медикаментів та виробів медичного призначення, паливно-мастильних матеріалів, техогляд і поточний ремонт автомобілів швидкої медичної допомоги та інші витрати. Ще 10 млн грн направили на придбання медикаментів. Цього ж року держава готова виділити на службу швидкої допомоги не більше 305 млн грн. У порівнянні з 2019 роком, це на 61 млн грн. менше. І це без урахування індексу інфляції та підвищення рівня мінімальної заробітної плати.

Оцінивши серйозність ситуації, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков підготував звернення в усі інстанції - до Верховної Ради України, Кабінет Міністрів, Міністерство охорони здоров'я України та Національну службу здоров'я України.

- Ми не маємо права допустити погіршення якості медичного обслуговування. Особливо - в екстрених ситуаціях. У чому логіка зменшення фінансування швидкої допомоги? Хіба зменшилася кількість ДТП? Чи кількість виїздів на гострі випадки інфарктів та інсультів? Люди стали менше хворіти? Ні. Більш того, на лікарів лягло додаткове навантаження по боротьбі з пандемією коронавірусу. Тому ми вимагаємо від держави виконати статтю 49 Конституції України, де зазначено, що охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням і організацією доступного медичного обслуговування. Міністерство охорони здоров'я і Національна служба здоров'я повинні переглянути ставлення до служби швидкої допомоги і виділити з держбюджету суму, якої бракує, - зазначив Єгор Семенков.

Сьогодні щодня на допомогу жителям Запорізької області  поспішають 154 бригади «швидкої».

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
23.03.2020