День визволення Запоріжжя: Запорізька обласна рада засвідчує почуття поваги до подвигу захисників

Сьогодні на Алеї Бойової Слави в Запоріжжі запалили вогонь пам’яті на згадку про те, що 78 років тому Запоріжжя було визволено від нацистської навали. 

В ніч на 14 жовтня 1943 року наші воїни здійснили героїчний нічний штурм Запоріжжя і розпочали військову операцію із визволення міста.

З цієї нагоди запоріжці вшанували пам'ять всіх, чиї життя забрала війна, і низько вклонились всім, хто живе і понині.

Під час урочистого покладання квітів, присвяченого Дню визволення Запоріжжя від фашистських загарбників, голова Запорізької обласної ради Олена Жук віддала глибоку пошану ветеранам, яки винесли тягар війни і піднімали економіку країни майже з «нуля».

- Війна була нещадною і жорстокою до генералів і рядових, трудівників тилу і позбавлених всіх людських прав невільників у фашистському рабстві. Втрати, які зазнало людство в найкривавішій війні, непоправні. І з кожним роком все менше учасників боїв. Тому потрібно цінувати кожного героя, який захистив Україну і народи Європи від знищення і рабства, - сказала Олена Жук і наголосила на необхідності уважного ставлення до захисників, які сьогодні боронять нашу свободу і незалежність на Сході країни.

Пам'ять жертв військових злочинів та злочинів проти людства, скоєних у воєнні роки, учасники урочистостей вшанували хвилиною мовчання.

Керівники області та міста, представники підприємств і ветеранських організацій, мешканці Запоріжжя принесли на Алею Бойової Слави букети і квіткові кошики. Від Запорізької обласної ради живі квіти пам’яті до монументу поклали перший заступник голови Запорізької облради Людмила Любім, депутат Запорізької облради Оксана Бугайчук.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
14.10.2021