Делегація Запорізької обласної ради долучилася до заходів з нагоди вшанування Тараса Шевченка, які щорічно проводять українці в Румунії

На запрошення Союзу українців Румунії делегація Запорізької обласної ради на чолі з заступником голови обласної ради Владиславом Куценком відвідала румунське місто Тулча.

В цьому місті проживають чимало етнічних українців та нащадків запорозьких козаків, які після ліквідації Запорозької Січі у  другій половині 18 сторіччя, мігрували за Дунай.

Владислав Куценко разом з депутатами Вячеславом Колесниковим, Дмитром Майстром та Станіславом Чередніченком взяли участь в урочистостях з нагоди дня народження Тараса Шевченка. Союз українців Румунії проводить такі заходи протягом всього березня. Тож  разом з головою Союзу українців Румунії, депутатом румунського парламенту Миколою-Мирославом Петрецьким, заступником Повітoвoї Ради - Тулча Міхаєм Хулені, мером міста Тулча Штефаном Іліє та представниками української діаспори поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві та взяли участь у тематичному форумі.

У своїй промові Владислав Куценко подякував Союзу українців Румунії та особисто Миколі-Мирославу Петрецькому за колосальну підтримку України, а також поінформував про ситуацію в Запорізькій області. На жаль, історія повторюється. Нині, як і 250 років тому, наші земляки, рятуючись від російської навали, знову змушені виїжджати за Дунай:

-Переоцінити підтримку, яку сьогодні надає українським переселенцям сучасна Румунія, й зокрема Союз українців Румунії – просто не можливо. Це й допомога в працевлаштуванні українців, забезпечення житлом, безоплатним доступом до медичних та юридичних послуг, забезпечення навчання наших дітей в румунських україномовних школах, безоплатний відпочинок на чорноморських курортах для малюків та людей з обмеженими можливостями, й багато чого іншого. Хто ще стільки робить для українців?, - зазначив Владислав Куценко.

Від початку війни Союз українців Румунії надає Україні  генератори, харчі, одяг, ліки тощо. Заступник голови обласної ради передав організації офіційного листа щодо підтримки та надання гуманітарної допомоги запорізьким комунальним медичним закладам та окремим військовим підрозділам ЗСУ та ТрО, що стоять на захисті Запорізької області. Керівник Союзу пообіцяв максимально сприяти якнайшвидшому розв’язанню цих питань.

Також  запорізька делегація передала мерії міста Тулча український прапор та вручила офіційні відзнаки Запорізької обласної ради префекту повіту Тулча Олександру-Дану Мунтяну, голові повітової ради Тулча Горії Теодореску та відомому румунському скульптору та громадському діячу Георге Мунтяну, який прославляє історію запорозького козацтва та просуває українську культуру й традиції не лише в Румунії, а й в усьому світі.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
29.03.2023