ЦВК сформувала новий склад Запорізької обласної ТВК та за власною ініціативою вирішила питання заміщення депутатів обласної ради

Повноваження попереднього складу обласної  ТВК Комісія достроково  припинила.

Як зазначають у Центральній виборчій комісії, 5 жовтня 2022 року Комісія зобов’язала Запорізьку обласну ТВК не пізніше 17 жовтня 2022 року вирішити питання щодо заміщення чотирьох депутатів Запорізької обласної ради від місцевої організації політичної партії “Слуга народу” замість чотирьох відкликаних, а саме – Капустянського Ю.В., Селевича С.О., Терехова Р.Л. та Толочека В.А,  та невідкладно поінформувати ЦВК про прийняте рішення. Однак зазначена ТВК рішення з цього питання не ухвалила, чим порушила виборчі права громадян.

Слід зазначити, що вказане питання мало бути вирішене ще до початку широкомасштабної збройної агресії рф. Відповідне рішення Політради політичної партії “Слуга народу” було ухвалене ще 9 лютого 2022 року. 16 лютого 2022 року Запорізька обласна ТВК отримала це рішення.

 Однак, вказана комісія замість прийняття відповідного рішення по суті, намагалася усунутись, посилаючись на постанову ЦВК, яка стосувалася діяльності тих ТВК, які перебувають безпосередньо в зоні бойових дій, а в подальшому – на відсутність кворуму.

Відтак Комісія визнала такою, що не відповідає вимогам законодавства про вибори та порушує виборчі права громадян, бездіяльність Запорізької обласної ТВК, яка полягала у неприйнятті нею рішення щодо заміщення депутатів Запорізької обласної ради та невиконанні постанови ЦВК від 5 жовтня 2022 року. А також – встановила факт одноразового грубого порушення цією ТВК законодавства України, невиконання рішення виборчої комісії вищого рівня та достроково припинила повноваження всього її складу.

Разом з тим, керуючись наданими законами України повноваженнями, Комісія прийняла рішення за власною ініціативою вирішити питання заміщення депутатів обласної ради, на підставі наданих Запорізькою обласною територіальною виборчою комісією відомостей та документів.

Відтак, ЦВК визнала обраними депутатами Запорізької обласної ради на чергових виборах депутатів Запорізької обласної ради 25 жовтня 2020 року від Запорізької обласної організації політичної партії “Слуга народу” наступних за черговістю кандидатів у депутати. А саме, у єдиному багатомандатному виборчому окрузі за єдиним виборчим списком – Степаненка В.В.; в ТВО № 1 – Пенчук І.Л.; в ТВО № 2 – Теряєву О.Г.; в ТВО № 7 – Цапа В.Д. 

Окрім того, ЦВК зобов’язала новопризначених голову Запорізької обласної ТВК, а в разі його відсутності чи неможливості виконання ним своїх повноважень – його заступника вжити заходів щодо повідомлення вказаних осіб про визнання їх обраними депутатами та необхідність подання до ТВК для реєстрації їх депутатами необхідних документів, а також щодо наслідків неподання таких документів.

Наразі, Центральна виборча комісія розглянула подання місцевих організацій політичних партій та сформувала новий склад Запорізької обласної територіальної виборчої комісії.

Так, склад цієї ТВК сформовано у кількості 11 осіб – голова, заступник голови, секретар та 8 членів комісії.

Інформацію про прийняті рішення оприлюднено на офіційному сайті ЦВК.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
04.11.2022