Читати – це класно!

Читання художньої літератури не втрачає актуальності, а сучасна бібліотека крокує в ногу із сучасними тенденціями, - переконані в Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва, яка у січні цього року відзначає 45-річний ювілей.

Заснована бібліотека 1 січня 1976 р. відповідно до рішення виконавчого комітету обласної ради депутатів трудящих від 10.09.1975 р. № 371 та наказу обласного управління культури від 29.12.1975 р. № 679 «Про відкриття обласної юнацької бібліотеки». З початку заклад працював на базі міської бібліотеки «Юність», розташовувався у трикімнатній квартирі по вул. О. Матросова, 23, а з 1979 р. на пр. Леніна, 210 (нині – Соборний), переїхавши в приміщення, яке раніше займала обласна дитяча бібліотека.

Сьогодні комунальний заклад «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» Запорізької обласної ради відвідують близько 8 тис користувачів різного віку (за даними звіту 1977 року їх було 4200). Фонд бібліотеки становить 77 757 примірників, з них книжок, нот і брошур – 68 583.

Втім, бібліотека наразі відкрита  не лише для любителів такого виду дозвілля як читання. В.о. директора бібліотеки для юнацтва Вікторія Писанець поділилася, що бібліотека для юнацтва розвивається в сучасних тенденціях, як чотири простори розвитку особистості. Тож, окрім літератури, тут пропонують відвідувачам різного віку можливості для навчання, комунікації, зустрічей з цікавими особистостями, для презентації своїх мистецьких талантів тощо. При бібліотеці створений молодіжний клуб і ГО «Комунікаційний центр «Долоні», проводяться різноманітні акції.

- Ми так визначаємо нашу бібліотеку – комунікаційний, інформаційно-просвітницький, культурно-дозвільний центр для активної громадськості, - підкреслила Вікторія Писанець. - Хоча й читати сьогодні у середовищі прогресивної молоді також є модним, бо  кількість наших відвідувачів постійно зростає.

Нещодавно бібліотечні фонди поповнилися новими виданнями – з  Українського інституту книги надійшли 835 примірників нових книжок різного жанру, які поки що розпаковують та розкладають по полицях в очікуванні читачів. Через карантин бібліотека не обслуговує відвідувачів до 24 січня. На цей період для любителів інтелектуальних розваг заклад активніше працює в соціальних мережах, оновлює сайт, готуючи для своїх прихильників цікаві статті зі світу художньої, наукової літератури та культури. У бібліотеці для юнацтва хизуються, що за 2020 рік кількість відвідувачів сайту збільшилась і становить понад 47 тисяч.

Колектив  комунальної бібліотеки – це 25 працівників, закоханих у свою справу. 45-річний ювілей бібліотека для юнацтва планує відзначати протягом року, підготувавши для своїх прихильників і нових відвідувачів цікаві заходи.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
14.01.2021